Rynek wydawniczy

Ruszyły XXIX Targi Wydawców Katolickich

Blisko 100 wystawców z całego kraju bierze udział w XXIX Targach Wydawców Katolickich. Targom, organizowanym w warszawskich Arkadach Kubickiego w dniach 11-14 kwietnia, towarzyszą spotkania z autorami, pokazy filmów, koncerty i debaty – w sumie niemal 150 wydarzeń. Uroczystość oficjalnego otwarcia odbyła się w sali wielkiej Zamku Królewskiego.

Swój udział w targach zapowiedzieli m.in. fotograf papieża św. Jana Pawła II Adam Bujak, biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski, publicyści i autorzy książek Tomasz Terlikowski, Grzegorz Górny, Ewa Czaczkowska i dziennikarka Agata Puścikowska.

Hasło tegorocznych targów to „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Z Targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Podczas otwarcia Targów poznaliśmy laureatów, a uroczystość wręczenie nagród odbędzie się w czasie sobotniej gali i koncertu w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Gali towarzyszy będzie koncert Warszawskiej Orkiestry Impressione „Ocalić od zapomnienia”.

Znamy laureatów tegorocznej edycji Nagrody Małego Feniksa, przyznawanej osobom i instytucjom promującym wartości chrześcijańskie w mediach. W tym roku laureatami tej nagrody zostali: wykładowca akademicki z UKSW, medioznawca dr Monika Przybysz, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, publicysta i pisarz Marcin Jakimowicz, publicystka i dziennikarka Alina Petrowa-Wasilewicz, promująca wartości rodzinne i pro-life szczecińska Fundacja Małych Stópek oraz dziennikarka radiowa i telewizyjna Ewa Stępień-Pietrzak.

Szczegółowy program targów i wydarzeń towarzyszących jest dostępny na stronie Targów.

(źródło: Stowarzyszenie Wydawców Katolickich)

Dodaj komentarz