Rynek wydawniczy

Oliwskie Święto Książki

W sobotę, 27 kwietnia w samym sercu Oliwy odbędzie się święto książki i wszystkich pasjonatów czytelnictwa. W programie zaplanowano m.in. kiermasz i wymianę książek, spotkania autorskie oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia, idealnym jego uczczeniem będzie organizowany kila dni później Oliwskie Święto Książki. Fundacja Wspólnota Gdańska wraz z partnerami przygotowała wiele atrakcji.

W sobotę 27 kwietnia 2019 cały Oliwski Ratusz Kultury zamieni się w wielką pracownię książkowo-czytelniczą. Tego dnia ożyje również ulica Opata J. Rybińskiego!

Oliwskie Święto Książki rozpocznie w samo południe akcja literacka BEZ CENZURY – w Parku Oliwskim, na głównej alei trójmiejscy literaci stworzą spontaniczne, krótkie utwory. Będzie to więc okazja do podpatrzenia, jak powstaje literatura.

Wzdłuż ulicy zaprezentuje swą ofertę ponad 20 oficyn wydawniczych z Pomorza i nie tylko. Wśród nich Instytut Wydawniczy Latarnik oraz Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK jako Goście Specjalni.

Organizatorzy zapraszają na spotkania autorskie. Z czytelnikami spotkają się m.in. Anna Kulka-Dolecka, Aleksander Jurewicz, Agatha Rae, Monika Milewska.

Nie zapomniano o dzieciach, dla których przygotowano cały cykl warsztatów i spotkań z książkami i ich autorami. Wśród nich: Bajarka opowiada. Baśń bułgarska w żywej opowieści „Chłopiec i wiatr”, warsztaty „Średniowieczny Gdańsk” (dla dzieci 6-8 lat), warsztaty „Ilustrujemy bajki” (dla dzieci 6-12 lat), warsztaty plastyczne.

Dla debiutujących twórców – Błyskawiczny Konkurs Literacki.

Cały program wydarzenia dostępny jest na stronie www Fundacji Wspólnoty Gdańskiej.
Oliwskie Święto Książki jest dofinansowane przez miasto Gdańsk.

Dodaj komentarz