Rynek wydawniczy

Promocje na Światowy Dzień Książki w Empiku

Światowy Dzień Książki już w najbliższy wtorek, 23 kwietnia. Czytelnicy tradycyjnie wypatrują z tej okazji atrakcyjnych promocji i szans na tańsze zakupy. Polowanie na kolejną książkową perełkę można zacząć już teraz, ponieważ Empik wydłuża tegoroczne obchody. Już w piątek, 19 kwietnia w salonach stacjonarnych startuje promocja „2+1”, a na tym nie koniec okazji.

Ulubiona promocja na książki powraca

Czytelniczy głód ciężko zaspokoić – szczególnie, kiedy książkowe rekomendacje dostajemy nie tylko od znajomych czy rodziny, ale od setek twórców internetowych. Lista tytułów do przeczytania często znacznie wydłuża się wiosną, kiedy pojawia się mnóstwo premier i wyczekiwanych tytułów. W kompletowaniu „stosiku” idealnego chociażby na majówkę i wakacje pomocne są oferty z okazji Światowego Dnia Książki. W tym roku Empik rozpoczyna świętowanie wcześniej – już w piątek rusza ulubiona promocja klientów, czyli „2+1”. Do 23 kwietnia przy zakupie trzech książek w salonach stacjonarnych, najtańsza będzie gratis. Promocja obejmuje dziesiątki tysięcy tytułów z kategorii: lit. piękna polska, lit. piękna obca, lit. obyczajowa, lit. faktu/reportaż, kryminał/sensacja/thriller, fantastyka/horror, young adult i dla młodzieży, w tym nowości wydawnicze i bestsellery, więc można wybierać do woli. W salonach kusić będzie na przykład debiut Valerie Perrin „Zapomniane niedziele”, który na polskim rynku ukazuje się po ogromnym sukcesie „Życia Violette” i „Cudownych lat”. Niedawno na półki trafiło także nowe wydanie „Dworu cierni i róż”, czyli pierwszego tomu serii, która od lat nie traci na popularności w mediach społecznościowych. Spośród nowości warto zwrócić też uwagę na „Zapadlinę” – trzeci tom cyklu Roberta Małeckiego z policjantami Archiwum X oraz koreańską powieść „Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” autorstwa Hwang Bo-reum, idealną dla fanów książki „Zanim wystygnie kawa”.


Promocje również w Internecie

Świętowanie rozpoczyna się w piątek, 19 kwietnia także w świecie online. Przez 5 dni wybrane bestsellerowe audiobooki i ebooki będą dostępne z rabatem do 30%. Natomiast w dniach 22-23 kwietnia na Empik.com przy zakupach wybranych książek za min. 115 zł, otrzymamy 15 zł rabatu. Promocja obejmuje tysiące tytułów z niemal wszystkich gatunków. Fani dobrych reportaży mogą nadrobić na przykład nagrodzone Bestsellerem Empiku 2023 „Chłopki” Joanny Kuciel-Frydryszak. Na miłośników książek z gęstą atmosferą czeka „Dawno temu w Warszawie” Jakuba Żulczyka. A czytelnicy Young Adult mają do wyboru niemal wszystkie bestsellerowe serie ostatnich lat, m.in. „Westwood Academy” Weroniki Ancerowicz, „Students” i „Friends” Aleksandry Negrońskiej czy „Hellish” Weroniki Płoty.

(info:Empik)

Dodaj komentarz