Promocje książek Różne Rynek wydawniczy

Autorski Live z Sandrą Nikoniuk

Miłka Skalska zaprosiła Sandrę Nikoniuk do rozmowy o jej debiucie Szepty przeszłości, wydanej nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.

Druga połowa XIX wieku to okres, kiedy Polska znajdowała się pod zaborami, musiała zmagać się z cenzurą oraz powstaniem styczniowym. W tym niełatwym czasie poznajemy dziewiętnastoletnią Łucję Kolebowską. Od najmłodszych lat pracuje ona na dworze hrabiostwa Kościeszewskich, dokąd trafiła jako dwunastoletnia dziewczynka. Dzięki swojej sile charakteru i przebojowości, Łucja szybko zdobyła sympatię i przyjaźń hrabiny Rozalii.

Pod skrzydłami hrabiny Rozalii, Łucja nauczyła się czytać i pisać, zdobywając przy tym wykształcenie, które znacznie przewyższało jej status. Mimo tego, dwór Kościeszewskich, który Łucja nazywała ,,domem cieni”, nie był przyjaznym miejscem. Hrabina Rozalia była samotną i szaloną kobietą. Jej małżeństwo było tylko fikcją, kontraktem, do którego zmuszono ją wiele lat temu. Uzależniona od opium, hrabina Rozalia całe dnie spędzała zamknięta w swoich dusznych pokojach.

W trakcie swojego pobytu na dworze, Łucja odkrywa, że hrabina skrywa tajemnicę, która mogłaby wywołać skandal łódzkiej socjety. Ta informacja stawia Łucję w nowym świetle, zmuszając ją do podjęcia decyzji, które mogą wpłynąć na jej przyszłość.

Sandra Nikoniuk od lat interesuje się literaturą – zarówno rodzimą, jak i zagraniczną oraz historią. Lubi klasykę literatury i historyczną fikcję. Najlepiej czuje się, pisząc historie, których akcja osadzona jest w przeszłości, gdzieś w starym, odciętym od świata dworze, a bohaterowie skrywają swoje sekrety, gnębiące również następne pokolenia. Szepty przeszłości to jej debiut.

30 kwietnia, wtorek, godz. 19.00

facebook/Autorzy Książek w Obiektywie


Agencja promocji autorów „AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE” – powstała z pasji do książek i fotografii. Pomaga pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek poprzez piękne fotografie, krótkie filmy reklamowe, wywiady, spotkania autorskie czy recenzje książek. Pomaga początkującym autorom zdobyć umiejętności pisarskie i zbudować markę osobistą. W ofercie są kursy pisarskie, sesje wizerunkowe, reportaże fotograficzne i filmowe, wywiady… Zajmuje się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzy strony i blogi internetowe.

(info Autorzy Książek w Obiektywie)

Dodaj komentarz