Promocje książek Salon Dobrej Książki

Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego – Saga rodzinna zwierciadłem historii narodu i obyczajów 

 Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego zaprasza na spotkanie w Muzeum Niepodległości w Warszawie.


Tematem spotkania „SAGA RODZINNA ZWIERCIADŁEM HISTORII NARODU I OBYCZAJÓW” będzie trylogia wspomnień Dziwne jest serce kobiece Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej – babci Pana Rafała Skąpskiego, gościa Salonu.

Autorka zapisała 21 stukartkowych zeszytów, które Rafał Skąpski odczytał, przepisał, opatrzył przypisami i podał do druku. To prawie 2 tysiące stron obejmujących zapis z ponad stu lat rodzinnych zdarzeń mocno osadzonych w historii Państwa i Narodu. Każdy z tomów był podstawą do opracowania słuchowiska radiowego. Poszczególne tomy, jak i całość trylogii spotkały się z uznaniem krytyki, otrzymały wiele wyróżnień i nagród. Ostatnią jest Nagroda im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii Książka o Sądecczyźnie, wręczona podczas Sądeckich Targów Książki w Krynicy.

Publikacje będzie można nabyć w dniu spotkania.

Prowadzenie: Piotr Maroński

Udział: Rafał Skąpski, dr Tadeusz Skoczek, Piotr Dobrołęcki i Jerzy Kisielewski

7 maja 2024 r. o godz. 15.00
Muzeum Niepodległości w Warszawie,
Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów
al. Solidarności 62, 00-240 Warszawa


„Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego” – inicjatywa Muzeum Niepodległości w Warszawie – to, zgodnie z założeniem, cykliczne kameralne spotkania promujące wartościowe publikacje książkowe o tematyce historycznej, społecznej i kulturalnej  oraz ich autorów.
(info Muzeum Niepodległości)


Dodaj komentarz