Drukarnie Poligrafia Totem.pl

3x Konica Minolta AccurioJet KM-1: inwestycja Totemu w najwyższą jakość

W kwietniu br. drukarnia Totem.com.pl wzbogaciła swój park maszynowy o kolejną, trzecią już maszynę firmy Konica Minolta – AccurioJet KM-1e.

Drukarnia Totem od 2018 roku korzysta z systemów z serii KM-1. To właśnie w tym roku zakupiono pierwszą maszynę, która umożliwiła drukarni szybką realizację nisko i średnionakładowych zleceń w formacie B2+ w technologii cyfrowego druku atramentowego. Motywacją do pierwszego zakupu była wyjątkowo wysoka jakość odwzorowania kolorów oraz różnorodność obsługiwanych formatów i podłoży. Nie bez znaczenia było to, że KM-1 zapewniała krótki czas narządu i druk dwustronny.

Dziś, po 6 latach korzystania z systemu Konica Minolta, Totem może potwierdzić, że maszyna jest świetną alternatywą dla rozwiązań przeznaczonych do niskonakładowego druku offsetowego. KM-1 spełnia wysokie wymagania stawiane Totemowi przez nawet najbardziej wymagających klientów. Dzieje się tak dzięki technologii atramentowej UV, rastrowaniu stochastycznemu, zapewniającemu jakość druku offsetu, tradycyjnemu prowadzeniu i dokładnemu pasowaniu arkuszy papieru podczas przechodzenia przez maszynę.

Zespół drukarzy obsługujących systemy KM-1 wraz z zarządem firmy i szefem
produkcji

– Zawsze stawialiśmy na nowoczesność i innowacyjność. Tak było w przypadku zakupu naszej pierwszej maszyny KM-1. Zaufaliśmy naszemu partnerowi, firmie Konica Minolta i nie zawiedliśmy się – mówi Michał Rejnowski, Prezes drukarni Totem.com.pl. – KM-1 spełniła wszystkie nasze oczekiwania – można nawet powiedzieć, że z nawiązką. Świetnie sprawdziła się w druku okładek książek i czasopism, a także wnętrz artystycznych wydawnictw albumowych. To spowodowało, że kolejne zakupy KM-1 były oczywiste i naturalne. Postawiliśmy tym samym nie tylko na innowacyjny system, ale przede wszystkim na znany nam i przez nas sprawdzony. Po 6 latach użytkowania AccurioJet i wydrukowaniu milionów arkuszy możemy potwierdzić (i mogą to zrobić także nasi klienci), że osiągana jakość druku wręcz przewyższa tę znaną z maszyn offsetowych. Nowa maszyna – KM-1e – umożliwi nam zadruk na rozszerzonym zakresie podłoży – transparentnych foliach, arkuszach metalizowanych, różnego rodzaju płótnach.

Kwietniowy zakup jest potwierdzeniem dobrej współpracy, która łączy firmy Totem.com.pl i Konica Minolta. Partnerzy współpracują ze sobą od blisko dwóch dekad, pierwsze bowiem urządzenia do druku cyfrowego Totem zakupił właśnie od Konica Minolta w 2005 roku, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z drukiem cyfrowym. Były to monochromatyczne systemy z serii bizhub, bazujące na technologii tonerowej.

(info: Totem.com.pl)


Dodaj komentarz