Drukarnie Poligrafia Totem.pl

3D Touch ​- c​yfrowe uszlachetnienia okładek w drukarni TOTEM.COM.PL

Drukarnia Totem.com.pl inwestuje nie tylko w innowacyjne systemy drukujące oraz introligatorskie. Totem wdraża nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wzrasta konkurencyjność firmy i które mają wpływ na podniesienie jakości i wszechstronności oferowanych usług. Jednym z takich rozwiązań, o które ostatnio wzbogaciła drukarnia, jest urządzenie JetVarnish 3D.


JetVarnish to specjalistyczne rozwiązanie do cyfrowego miejscowego powlekania druku lakierem UV w technologiach 2D (płaskiej, imitującej sitodruk) i 3D (wypukłej). W efekcie zastosowania 3D warstwa lakieru jest przestrzenna, daje wrażenie trójwymiarowości i jest wyraźnie wyczuwalna w dotyku. Wydruki można też dodatkowo uszlachetniać kolorowymi foliami – umożliwia to specjalny moduł JetVarnish.

Nowa technologia, ​3D Touch​,​ m​oże być stosowana na papierach powlekanych z laminatem lub bez, PCV, PET. W przypadku uszlachetniania na wydrukach cyfrowych nie jest konieczna wcześniejsza laminacja lub lakierowanie. W inowrocławskiej drukarni będzie używana głównie do uszlachetniania okładek książek.

Przykłady uszlachetnień na maszynie JetVarnish

Jakie korzyści dla Wydawców?
Cyfrowy system uszlachetnień ​3D Touch​ to nowa jakość w technologiach wykańczania druku. Klientom Totemu pozwoli uzyskać ponadstandardową jakość okładek – wydruki z zastosowaniem 3D Touch​​ wyróżniają się żywymi, pogłębionymi kolorami, dotąd trudno osiągalnymi efektami wizualnymi, które pozwalają wyróżnić się im na mocno konkurencyjnym rynku wydawniczym, przyciągać uwagę potencjalnych czytelników. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia grafików i pracowników działów DTP – okładki można uszlachetnić, stosując różne faktury i wzory – bazując na gotowych, dostępnych w bibliotece Totemu schematach, jak i przygotowując autorskie projekty, precyzyjnie dostosowane do grafiki projektów.

Nowa technologia jest w pełni cyfrowa. Pozwala to na znaczące skrócenie czasu produkcji, nie ma bowiem etapu czasochłonnych i kosztownych przygotowań, które są nieuniknione przy zastosowaniu tradycyjnych metod uszlachetnień lakierami i foliami. Ponadto sam etap nakładania uszlachetnień jest stosunkowo szybki, a zarówno lakier w technologii 3D, jak i 2D można nakładać jednocześnie – w jednym przebiegu przez maszynę. ​Utrwalanie lakieru następuje w locie przez zintegrowane lampy UV, dzięki czemu uszlachetnione arkusze mogą być poddawane dalszej obróbce bez strat czasowych, pomijany jest bowiem etap dodatkowego suszenia.

Przykłady uszlachetnień na maszynie JetVarnish

Cyfrowe lakierowanie wybiórcze z efektem 3D to doskonałe rozwiązanie do niskich nakładów, w których specjalizuje się drukarnia Totem, świetne także w przypadku, gdy potrzebna jest personalizacja także na poziomie zastosowanych uszlachetnień.


Totem.com.pl – cyfrowa drukarnia dziełowa z 25-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w druku książek w małych i średnich nakładach. Jedna z najbardziej innowacyjnych europejskich drukarń, posiada pełne zaplecze introligatorskie​.


(info Totem.com.pl)

One thought on “3D Touch ​- c​yfrowe uszlachetnienia okładek w drukarni TOTEM.COM.PL

Dodaj komentarz