Kiermasze książek

Krakowski Kiermasz Książki

W dniach 10–12 maja w godz. 10.30–20.00 na placu św. Marii Magdaleny odbędzie się po raz pierwszy w tym roku „Krakowski Kiermasz Książki”. Dodatkową atrakcją tej edycji będzie wystawa poświęcona słynnym polskim naukowcom zorganizowana przez stowarzyszenie Nostra Patrumque Memoria.


W najbliższej edycji kiermaszu wezmą udział: Suszek Books, American Bookstore, Antykwariat 451, Erudyta, bukinista Grzegorz Łabuda, Ministerstwo Starych Książek, Robert Gardas, Świat w tunelu oraz Szafa Pełna Książek. Ponadto w jego trakcie będzie można wziąć udział m.in. w pokazach introligatorskich, warsztatach oraz wykładach.

Więcej informacji

Kolejne odsłony Krakowskiego Kiermaszu Książki będą odbywać się w następujące weekendy tego roku:

  • 7–9 czerwca
  • 5–7 lipca
  • 9–11 sierpnia
  • 27–29 września

Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród odbiorców w każdym wieku. Jednocześnie przypomina o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich oraz KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

(źródło i zdjęcie: Kraków Miasto Literatury UNESCO)

Dodaj komentarz