Rynek wydawniczy Targi w Polsce Targi, festiwale

Wolne Lektury na targach książki w stolicy

Po raz drugi w maju, tydzień po tygodniu, odbędą się targi książki. W obydwu udział wezmą Wolne Lektury. A oto co zamierzają tam zorganizować.


Na PGE Narodowym odbędą się Targi Książki i Mediów VIVELO. W dniach 16-19 maja czytelnicy będą mogli odwiedzić autorskie strefy, wziąć udział w panelach i warsztatach, spotkać się z ulubionymi pisarkami i pisarzami. #Kryminał, #Psychologia, #LiveCooking, #SpotkajAutora, #Audio – to tylko niektóre z przygotowanych przestrzeni. Wolne Lektury po raz drugi biorą udział w tym wydarzeniu – spotkacie nas na stoisku 57/D19, gdzie będziecie mogli wziąć udział w naszym konkursie poetyckim i wygrać czytnik ebooków inkBOOK Calypso Plus. Partnerem konkursu jest firma inkBOOK.

A już tydzień później w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Międzynarodowe Targi Książki. Od 23 do 26 maja możecie nas odwiedzić na stoisku nr 177, które będzie zlokalizowane w PKiN. Podczas tego wydarzenia również będziecie mogli wziąć udział w naszym konkursie poetyckim i wygrać czytnik ebooków InkBOOk Calypso Plus. Partnerem konkursu ponownie będzie firma inkBOOK.

A nauczycieli i nauczycielki wraz z uczniami zapraszamy na organizowane przez nas warsztaty! Podczas Międzynarodowych Targów Książki przeprowadzimy dwa warsztaty dla dwóch grup wiekowych. Na warsztaty obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza na naszej stronie, na której znajdziecie też szczegółowe opisy warsztatów. Czekamy na Wasze zgłoszenia do końca tygodnia❗️

1️⃣ Warsztat: Kwiaty polskie Juliana Tuwima – tworzymy zakładki do książek

Kiedy: 23 maja 2024, godz. 13-15

Dla kogo: uczniowie i uczennice w wieku 14-18 lat

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki, sala Kijów

Czas trwania: 2 godz.

Wielkość grupy: 20-25 osób


2️⃣ Wiersze z gazet – warsztat poetycki dla uczniów

Kiedy: 24 maja 2024, godz. 13-15

Dla kogo: uczniowie i uczennice w wieku 10-13 lat

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki, sala Kijów

Czas trwania: 2 godz.

Wielkość grupy: 20-25 osób


Zapisuję się


A jeśli szukacie czegoś do czytania lub słuchania, to ostatnio wpadło do naszej biblioteki kilka nowości.

Dla miłośników filozofii mamy dialog Parmenides Platona oraz Białe i czarne Woltera. Nasza kolekcja utworów Edgara Allana Poe’go powiększyła się o opowiadanie Przedwczesny pogrzeb. Opublikowaliśmy równiez kontynuację powieści Lata nauki Wilhelma Meistra Goethe’go – Lata wędrówki Wilhelma Meistraczyli wyrzekający sięw tłumaczeniu Piotra Chmielowskiego. Z okazji 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim udostępniliśmy wiersz Juliana Tuwima pt. Matka. Dla miłośników twórczości Josepha Conrada mamy powieść Szaleństwo Almayera – pierwsza z powieści autora, rozgrywająca się w egzotycznej scenerii tropikalnej wyspy Borneo. A w katalogu audiobooków znajdziecie dwie nowości – Cudaczka-Wyśmiewaczka Julii Duszyńskiej (czyta Paulina Chruściel) oraz Obronę Sokratesa Platona (czyta Joanna Domańska).

Na koniec chcielibyśmy Was poinformować, że Rada Fundacji Wolne Lektury zatwierdziła sprawozdania finansowe oraz merytoryczne z działalności Fundacji w 2023 roku. Dokumenty dostępne są na naszej stronie.

Z pozdrowieniami
zespół Wolnych Lektur

……………………………………….

Udział fundacji Wolne Lektury w Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz