Różne Rynek wydawniczy

Kibicujemy i czytamy podczas 70. Memoriału Janusza Kusocińskiego

18 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się wielkie święto „królowej sportu”. 70. edycja Memoriału Janusza Kusocińskiego to gwarancja pasjonującego lekkoatletycznego widowiska. To doskonała okazja, by zobaczyć wybitnych polskich sportowców w akcji oraz spędzić aktywnie czas w strefie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.


Trening ciała i trening umysłu to jest to! Nie może nas tam zabraknąć, dlatego widzimy się na błoniach Stadionu Śląskiego w godz. 14:00-18:00. Wspólnie z nami wypełni Wam czas wspaniały zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie. Szykujemy dla Was dużo atrakcji. Możecie spodziewać się stref: aktywności i relaksu, udostępnimy Wam bogatą biblioteczkę, w której nie zabraknie książek o sporcie, a najmłodszych zaprosimy do zabawy w Molowe Koło Fortuny. Spotkacie u nas wielkiego mistrza w pchnięciu kulą, ambasadora naszej akcji „Czytaj i wejdź do gry”, Tomasza Majewskiego.

Memoriał Janusza Kusocińskiego to wyjątkowe wydarzenie skupiające zawodników światowego formatu, w tym polskie gwiazdy lekkiej atletyki: Anitę Włodarczyk, Ewę Swobodę, Natalię Kaczmarek, Justynę Święty-Ersetic, Piotra Liska, Pawła Fajdka. Jubileuszowa edycja wydarzenia zaliczona jest do cyklu World Athletics Continental Tour Silver i będzie pierwszym mityngiem tak wysokiej rangi rozegranym w Polsce w bieżącym roku. Będzie to też pierwszy test dla sportowców przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy w lekkoatletyce w Rzymie i Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

Warto też zwrócić uwagę i przybliżyć sylwetkę patrona imprezy, Janusza Kusocińskiego, bo to postać nietuzinkowa. Mistrz olimpijski z 1932 roku w biegu na 10 000 metrów. Wybitny sportowiec przedwojennej Polski, który włączył się w obronę kraju we wrześniu 1939 roku. Więzień Pawiaka, zginął zamordowany przez hitlerowców w 1940 roku w Palmirach pod Warszawą.

(info NCK)

Dodaj komentarz