Rynek wydawniczy

Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry na przełomie maja i czerwca

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach od 30 maja do 2 czerwca w Wiśle. Jego głównym tematem będzie słowo i ciało. W programie m.in. spotkania z pisarzami, spektakle, koncert i bieg górski z poetką.

Nasz główna ścieżka tematyczna tegorocznego festiwalu doprowadzi nas w tym roku do odkrywania współistnienia cielesności i słowa – czytamy na stronie organizatora. Odpowiemy na pytania dotyczące tego, jak literatura radzi sobie z zapisywaniem intymności, seksualności i jak język buduje oraz niszczy ciało. Od cielesności nie uciekniemy także w naszym bloku pilchowskim, w którym spojrzymy na zmagania pisarza z tym tematem i na to, jak radzi sobie z cielesnością w swoich książkach.

Więcej konkretów? Przed nami między innymi wyjątkowy pokaz mody, w którym udział wezmą nasi goście – pisarki i pisarze, mnóstwo aktywności sportowych, nauka tanga, spektakle i koncert.

To co jest pewne, to że od 30 maja do 2 czerwca czeka nas dużo intymności, sporo piękna, szczypta erotyzmu i wiele niespodzianek, związanych z samą cielesnością. Do zobaczenia w Miasto Wisła!

Festiwalowe spotkania będą odbywały się na czterech scenach, w tym jednej z atrakcjami dla dzieci. Kilka rozmów zaplanowano w Schronisku PTTK Przysłop pod Baranią Górą. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Maciej Okraszewski, Marta Niedźwiecka, Wojciech Tochman, Maja Hawranek, Witold Szabłowski, Justyna Suchecka, Zbigniew Rokita i Zośka Papużanka.

Poznaj program Festiwali…

Dodaj komentarz