Promocje książek Różne Rynek wydawniczy

Autorzy Książek w Obiektywie zapraszają na spotkanie z Piotrem Śliwińskim, autorem powieści „Na surowej ziemi”

Autorzy Książek w Obiektywie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu AUTORSKI KWADRANS. Tym razem będzie to rozmowa z Piotrem Śliwiński. Wywiad przeprowadzi Miłka Skalska, a przedmiotem rozmowy będzie powieść Śliwińskiego Na surowej ziemi, wydana nakładem Skarpy Warszawskiej.


27 czerwca, czwartek, godz. 19.00
Facebook/Autorzy Książek w Obiektywie


Na surowej ziemi to opowieść o Julianie Zakrzeńskim, byłym oficerze wojsk napoleońskich i żołnierzu wojsk koronnych. Julian brał udział w wojnie 1792 roku i insurekcji kościuszkowskiej. Poznajemy także historię jego najbliższych, szczególnie dwóch synów: starszego Stanisława i młodszego Józefa, a także przyrodniej siostrzenicy Joanny.

Książka zaczyna się po bitwie z Austriakami w maju 1809 roku na cmentarzu w Sandomierzu, obok kościoła św. Pawła. Główny bohater, Julian, odwiedza grób przyjaciela z czasów insurekcji i jego ukochanej. Następnie, narracja prowadzi nas przez lata 1810-12, aż do znanej wyprawy Napoleona I na Moskwę.

Wraz z bohaterami, mamy możliwość uczestniczyć w odbudowie upadłego dziedzictwa Zakrzeńskich nad Koprzywianką. Maszerujemy przez Wilno i Grodno, bierzemy udział w bitwie smoleńskiej i wielkiej rzezi pod Borodino. Oglądamy pożar Moskwy, przeprawiamy się przez lodowate nurty Berezyny i jesteśmy świadkami cierpień Wielkiej Armii na litewskich bezdrożach.

W końcu nadchodzi rok 1813 i Bitwa Narodów pod Lipskiem. Stanisław, jako adiutant księcia Józefa, towarzyszy wodzowi w jego ostatniej podróży ku nurtom Elstery.

Piotr Śliwiński (ur. w 1973 r. w Krakowie), ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował zbiorem Dziki Kąt (Czarne, 2007) nawiązującym do swej młodości spędzonej na krakowskim Zwierzyńcu. Kolejną książkę – powieść historyczną Ryngraf (Muza, 2017) osadził w realiach insurekcji kościuszkowskiej 1794 roku. Książki pisze ręcznie, używając ołówków.


AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE – agencja promocji koncentruje swoją uwagę na autorach książek oraz ich dziełach literackich. Pomaga pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek poprzez piękne fotografie, krótkie filmy reklamowe i spotkania. Wywiady, recenzje książek, a także reportaże ze spotkań, targów i festiwali uzupełniają ofertę agencji.  

(info: Autorzy Książek w Obiektywie).

Dodaj komentarz