Rynek wydawniczy Spotkania literackie

Piknik Literacki dla Dzieci w Muzeum Władysława Broniewskiego 

Muzeum Literatury zaprasza na Piknik Literacki dla Dzieci, który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2024 roku o godz. 10.00 w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie. Program tegorocznego Pikniku koncentruje się wokół jedynej książki dla dzieci napisanej przez Magdalenę Tulli – główną gościnię wydarzenia.


 Ten i tamten las to zbiór wyjątkowych opowiadań, zilustrowany przez Ariela Rosé i wydany przez Oficynę Wydawniczą Wilk&Król w 2017 r. Świat opowieści Tulli z tego zbioru zapełniają leśne zwierzęta, które, przedstawione w swoim naturalnym środowisku, są podzielone wewnętrznymi konfliktami, będącymi odbiciem ich światopoglądów. W toku opowieści okazuje się, że swary i niesnaski zwierzęcych postaci niepokojąco przypominają kłótnie, które rozgrywają się w centrum ludzkiego życia społecznego. Książka Tulli okazuje się tak naprawdę opowieścią o społeczeństwie demokratycznym – jego wadach i zaletach, tym co je różni i tym, co je solidaryzuje. 

Mimo że Ten i tamten las zostało wydane w 2017 roku, pozostaje aktualna do dzisiaj. O tym, co skłoniło Magdalenę Tulli do napisania tego zbioru opowie sama autorka podczas spotkania autorskiego, które będzie głównym punktem programu Pikniku. Poprzedzać je będą warsztaty, które będą nawiązywać do książki wspomnianej autorki. Dzieci wraz z animatorkami wykonają i ozdobią zajęcze uszy, stworzą własną grę planszową oraz wcielą się w postaci, które zapełniają karty opowiadań Tulli.

PROGRAM PIKNIKU:

10:00 USZY DO GÓRY
Kreatywne zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają i ozdobią królicze uszy. Zajęcia sprzyjają rozwijaniu wyobraźni, zdolności manualnych i spędzeniu czasu w twórczej atmosferze.

  • Liczba miejsc: 10
  • Wiek uczestników: 8-12 lat

11:20 LEŚNA PRZYGODA
Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z mieszkańcami lasu i stworzą własną grę planszową, którą zapełnią leśne zwierzęta. Zajęcia wspomagają rozwój strategicznego i logicznego myślenia, ale przede wszystkim służą dobrej zabawie!

  • Liczba miejsc: 10
  • Wiek uczestników: 8-12 lat

12:40 TEN I TAMTEN LAS
Aktorki od lat pracujące z dziećmi i młodzieżą, właścicielki fundacji „Po Prostu Da Się”, zaprezentują interpretację wybranych fragmentów książki Magdaleny Tulli. Po czytaniu uczestnicy sami wcielą się w ulubione postacie podczas zabaw ruchowych!

  • Liczba miejsc: 20
  • Wiek uczestników: 6-13 lat

W celu zapisu na warsztaty prosimy o przesłanie maila na adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

14:00 SPOTKANIE Z MAGDALENĄ TULLI
Autorka opowie nam, co skłoniło ją do napisania pierwszej i jedynej w jej dorobku książki dla dzieci. Porozmawiamy, dlaczego książka, która ukazała się w 2017 roku, dzisiaj jest nawet bardziej aktualna i dlaczego warto zachęcać do niej dzieci.

Prowadzenie: Agnieszka Rosner

Podczas pikniku będzie możliwość zakupu książki Ten i tamten las Magdaleny Tulli.

Wstęp wolny. Na gości będzie czekał poczęstunek.

Ogród Muzeum Broniewskiego, ul. J. Dąbrowskiego 51, Warszawa

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.


(info Muzeum Literatury)

Dodaj komentarz