Różne

„Czytaj i wejdź do gry” z AMP Futbol Polska

22 czerwca w Radomiu startuje finałowy turniej sezonu 2024 AMP Futbol Ekstraklasy. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 zaangażował się w to wydarzenie sportowe w ramach kampanii „Czytaj i wejdź do gry”.

AMP Futbol to piłka nożna zawodników po amputacjach. Sport, pasja, umiejętności, upór, chęć zwycięstwa – AMP Futbol zapewnia świetne widowisko sportowe. To będzie wyjątkowa odsłona akcji „Czytaj i wejdź do gry”.

Quiz literacki skierowany do wszystkich kibiców na trybunach to główny punkt sobotniego programu wydarzeń. Cztery rundy, trzy pytania, fantastyczna zabawa! Pytania będą o ulubione książki, lokalną bibliotekę, klasyki polskiej literatury i współczesne wydarzenia literackie, a także o Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Na zwycięzców będą czekać nagrody. Odbędą się też animacje sportowo-czytelnicze dla najmłodszych kibiców, będzie ulubione molowe koło fortuny i bogata biblioteczka w strefie leżakowania z książką. To wszystko w sobotę, 22 czerwca w godz. 12:00 – 19:00 na stadionie przy ul. Michałowskiej 22 a w Radomiu.


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 to wieloletni program rządowy, w ramach którego ponad miliard złotych zostanie przeznaczony na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury. Program ma na celu tworzenie warunków rozwoju i rozwój czytelnictwa w Polsce poprzez kształtowanie i promowanie postaw proczytelniczych oraz wzmacnianie roli bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W skład NPRCz 2.0 wchodzą cztery priorytetowe obszary wsparcia, z których operatorem czwartego, obejmującego konkurs dotacyjny dla bibliotek i promocję czytelnictwa, jest Narodowe Centrum Kultury.
(info NCK)

Dodaj komentarz