Targi w Polsce Targi, festiwale

8. Festiwal Książki w Opolu za nami – wydarzenie było rekordowe pod każdym względem!

A oto materiał nadesłany przez Fundację Fabryka Inspiracji PL, podsumowujący tegoroczną edycję Festiwalu Książki w Opolu.


Ósma edycja Festiwalu Książki Opole już za nami – emocje jeszcze nie opadły, a z całego kraju docierają do nas informacje, że jest to najlepsze wydarzenie literackie w Polsce. Na trzy dni Plac Wolności w Opolu po raz kolejny zamienił się w przepełnione zielenią miasteczko literackie. Gościliśmy ponad stu dwudziestu wydawców, najpoczytniejszych pisarzy, a także licznych artystów. Przez cały weekend Opole żyło pasją czytelniczą, uczestnicy mieli okazję brać udział w ponad stu spotkaniach z autorami na scenie, w bibliotece oraz na stoiskach wydawców, odbyły się liczne warsztaty dla najmłodszych czytelników – jakość wszystkich wydarzeń festiwalowych potwierdza rekordowa frekwencja. Każdego dnia festiwal kończył się koncertem podkreślającym unikatowy charakter targów – łączenie literatury z muzyką.

Tegoroczna edycja ponownie obfitowała w ciekawe formy spotkań – odbył się zapoczątkowany przez Festiwal Książki Opole Panel Young Adult, a także nocne spotkania z cyklu „Zbrodnia na pokładzie”. Wszystkie te elementy pozwoliły osiągnąć wspaniały efekt, o czym świadczą opinie naszych gości:

Lech Wałęsa: Drodzy państwo, jestem bardzo mile zaskoczony tak licznym przybyciem i pozytywnym przyjęciem! Mam nadzieję że moje odpowiedzi zaspokoiły Państwa zainteresowanie i wątpliwości. Dziękuję za spotkanie na Festiwalu Książki Opole.

Remigiusz Mróz: W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!

Wydawnictwo Znak: Chciałbym serdecznie podziękować za wspaniałą organizację Festiwalu Książki w Opolu. Profesjonalizm, z jakim przeprowadzono cały festiwal zasługuje na ogromne uznanie. Tłumy fantastycznych ludzi, którzy odwiedzili nasze stoiska, wspaniali autorzy oraz niesamowita atmosfera, która panowała podczas całej imprezy, sprawiły, że był to niezapomniany czas. Do zobaczenia w kolejnym roku!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia: To bez wątpienia najlepszy Festiwal literacki w Polsce. Zawsze na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Plan spotkań autorskich, warsztatów czy też koncertów to absolutny TOP. Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy, którzy każdego dnia nam bardzo pomagali i donosili spragnionym wody, a Organizatorom dalszych sukcesów w organizacji kolejnych edycji.

Judyta Gralka – wiceprezeska Fundacji Fabryka Inspiracji PL i organizatorka Festiwalu Książki w Opolu również chwali rekordową pod każdym względem edycję: Tegoroczna edycja ponownie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Festiwalowe emocje jeszcze nie opadły, a już docierają do nas liczne głosy, że Festiwal Książki Opole jest najlepszym literackim wydarzeniem w Polsce. Wydawcy jeszcze nie wyjechali z Opola, a już potwierdzają udział w kolejnej edycji – takie same opinie słyszymy z ust naszych Autorów. Jesteśmy zachwyceni, że wydarzenie osiągnęło w tym roku rangę międzynarodowego – liczymy, że kolejny rok przyniesie jeszcze więcej spotkań i atrakcji

Bartosz Mazurkiewicz – prezes Fundacji Fabryka Inspiracji PL:Opolanie po raz kolejny udowodnili, że literatura stanowi nieodłączny element ich życia, jesteśmy zachwyceni frekwencją w trakcie wydarzenia. Jesteśmy również niezmiernie wdzięczni Partnerom Strategicznym Miastu Opole, Partnerom Miejskiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, Lasom Państwowym, PKO S.A., a także naszym Sponsorom: Orlen S.A., OPOLGRAF S.A., Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA., Salon Lellek, Zing, Igepa, Saltadis, Emma Market.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Opole po raz kolejny zapisało się w pamięci uczestników festiwalu jako miejsce, które słynie z promocji czytelnictwa oraz pielęgnowania zamiłowania do kultury. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a partnerem strategicznym Miasto Opole.



Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a partnerem strategicznym Miasto Opole.

(info organizatora, fot. ap)


Dodaj komentarz