Hurt/księgarstwo Różne

Azymut wyłącznym dystrybutorem PWN-u i PZWL-u

Hurtownia książek OSDW Azymut została wyłącznym dystrybutorem wydawnictw Grupy PWN: Wydawnictwa Naukowego PWN oraz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

Decyzja o wyłącznej dystrybucji to efekt coraz silniejszej synergii spółek wchodzących w skład Grupy PWN. Azymut będzie głównym sprzedawcą jej publikacji akademickich i profesjonalnych już od lipca 2024 roku.

Jesteśmy przekonani, że decyzja o wyłącznej dystrybucji pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą obsługę zamówień naszych klientów: księgarń, bibliotek i sklepów internetowych. To także dobry sygnał dla wszystkich wydawców, którzy współpracują z nami w modelu wyłącznościowym. Inwestujemy w ten projekt, od teraz rozwijamy go wspólnie z najważniejszym wydawcą publikacji naukowych na polskim rynku książki – komentuje Maciej Jaworski, Dyrektor Sprzedaży w OSDW Azymut.

W ofercie dostępnej na wyłączność klienci Azymutu znajdą już ponad 70 wydawców. Wśród nich między innymi: Tajfuny, Słowo/obraz terytoria, Kwiaty Orientu, Levyz Books, Wydawnictwo Naukowe Scholar, Wydawnictwo Dialog, a także książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery. Od lipca do tego grona dołączy PWN i PZWL.


Dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN) świętuje w tym roku swoje 25-lecie. Jako jedyny podmiot na rynku oferuje polskim i zagranicznym wydawcom kompleksową obsługę w modelu 360°: od druku książek, przez usługi logistyczne, dropshipping, po dystrybucję i marketing. Azymut dystrybuuje zarówno książki papierowe, jak i e-booki oraz audiobooki. Więcej

(info Azymut)

Dodaj komentarz