Najlepsze książki/plebiscyty

30. edycja Nagrody KLIO – czas na zgłoszenia

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej wraz z Fundacją Historia i Kultura ogłaszają trzydziestą edycję Nagrody KLIO i zapraszają wydawców, redakcje, instytucje i osoby prywatne do zgłaszania publikacji polskich autorów i wydawców, którzy przyczyniają się do popularyzacji historii i promowania literatury historycznej.

Zgłoszenia udziału w Konkursie można dokonać przesyłając do 30 września 2024 r. podpisany formularz wraz z wykazem publikacji oraz 3 egz. każdej z nich na adres:

Fundacja Historia i Kultura
Waldemar Michalski
ul. Kozia 3/5 lok. 31
00-070 Warszawa
z dopiskiem „NAGRODA KLIO”.

UWAGA! Skan formularza zgłoszenia oraz wykaz książek (wykaz w edytowalnym pliku .xls) należy przesłać ponadto drogą mailową w ww. terminie, na adres: fundacja@historiaikultura.pl.

Dla wydawców, którzy biorą udział w Targach Książki Historycznej 2024, uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne. Pozostałych uczestników Konkursu obowiązuje opłata w wysokości 100 zł + VAT za każdą zgłoszoną publikację.

W 2024 r. Jury ze zgłoszonych propozycji nominuje do nagród w czterech kategoriach:

  • autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),
  • monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),
  • edytorskiej (dla wydawcy za publikację serii, cykli itp.; dla redaktora, edytora),
  • varsaviana (za wkład w popularyzację historii Warszawy).

Wyniki ogłoszone zostaną podczas inauguracji tegorocznej edycji Targów Książki Historycznej, w czwartek 28 listopada 2024 r.

Organizatorami Nagrody KLIO są Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Fundacja Historia i Kultura. Wyłącznym mecenasem Nagrody KLIO jest Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska.

Regulamin i wszystkie potrzebne dokumenty można znaleźć TUTAJ.

(źródło: Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz