Konkursy Różne

Wyniki konkursu “Zwyrtała 2024”

Jury w składzie: prof. dr hab. Anna Janus-Sitarz, prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński i pan Konstanty Przybora wybrało finalistów i laureata nagrody głównej w konkursie „Zwyrtała 2024” – za najlepszy pomysł promujący czytanie.


Nagrodę główną „Zwyrtała 2024” przyznano panu Pawłowi Piwowarczykowi z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, za projekt: „Książka na stadionach. Stadion oszalał”

Laureat otrzyma plakietkę z wizerunkiem Zwyrtały, według projektu Jerzego Koleckiego oraz weekendowy pobyt dla dwóch osób w pensjonacie SPA „Rabczański Zdrój, ufundowany przez Uzdrowisko Rabka S.A.

Jury przyznało też 5 finałowych wyróżnień:

  • Pani Małgorzacie Ficoń, z II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach, za projekt: „Spread the book – Staszicowy Klub Książki namawia do lektury”
  • Pani Paulinie Maciszek, z Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie, za projekt: „Zanim dotkną sztuki”
  • Pani Patrycji Karykowskiej, z Biblioteki „U Sowy Poczytajki” SP nr 27 w Kielcach, za projekt: „Cosplayowo jest bombowo”
  • Paniom Agnieszce Zatylnej i Jolancie Tokarek, z Biblioteki SP nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim, za projekt: „Nie-zwykła biblioteka”
  • Paniom Justynie  Rudominie i Monice Jabłuszewskiej, z Biblioteki Szkolnej „Centrum Wszystkiego”, SP nr 2 w Suchym Lesie, za projekt: „Biblioteczne studio filmowe”

Finalistki otrzymają plakietkę z wizerunkiem Zwyrtały, według projektu Jerzego Koleckiego oraz zestawy kosmetyków na bazie rabczańskiej solanki, ufundowane przez Uzdrowisko Rabka S.A.

Jury przyznało też nagrodę specjalną: wyjazd na jubileuszowy, 20 festiwal „Lesefest” do Hamburga, ufundowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, który został przyznany:

  • Panu Pawłowi Piwowarczykowi z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach
  • Pani Małgorzacie Ficoń, z II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach
  • Pani Magdalenie Komór z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni, Filia w Stróży

Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji dla dorosłych, w ramach Rabka Festival 2024, która odbędzie się  19 lipca 2024 o godz. 9.00, w Teatrze Lalek „Rabcio”.

Program konferencji i festiwalu

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy.


(Agencja Promocyjna OKO)

Dodaj komentarz