Różne

„Czytaj i wejdź do gry” podczas 100. PZLA Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

W dniach 27-28 czerwca, w Bydgoszczy na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędą się jubileuszowe mistrzostwa w lekkiej atletyce. To kolejne wydarzenie, w które zaangażował się Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Wspólnie z zespołem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy NCK przygotowało bogaty program w ramach akcji „Czytaj i wejdź do gry”. W czwartek i piątek, w godz. 16:00 – 19:30 w strefie NPRCz 2.0 będzie m.in.: biblioteczka z książkami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, warsztaty i zabawy sportowo-czytelnicze – bieg z książką na głowie, czytanie wierszy łamiących język, fitness z książką i jeszcze kilka innych wyzwań-niespodzianek.

Stadion Zawiszy w Bydgoszczy jest wyjątkowym obiektem dla polskiej lekkoatletyki. To tutaj Irena Szewińska pobiła rekord świata w biegu na 400 m. Jubileuszowe 100. PZLA Mistrzostwa Polski będą dla lekkoatletów jednym z ostatnich sprawdzianów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 to wieloletni program rządowy, w ramach którego ponad miliard złotych zostanie przeznaczony na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury. Program ma na celu tworzenie warunków rozwoju i rozwój czytelnictwa w Polsce poprzez kształtowanie i promowanie postaw proczytelniczych oraz wzmacnianie roli bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W skład NPRCz 2.0 wchodzą cztery priorytetowe obszary wsparcia, z których operatorem czwartego, obejmującego konkurs dotacyjny dla bibliotek i promocję czytelnictwa, jest Narodowe Centrum Kultury.
(info NCK)

Dodaj komentarz