Rynek wydawniczy

W weekend Krakowski Kiermasz Książki

W weekend 5-7 lipca kolejna odsłona Krakowskiego Kiermaszu Książki na placu św. Marii Magdaleny w Krakowie. Tradycyjnie hasłem przewodnim Kiermaszu jest „Szukam słowa” – hasło, które nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej.

Wśród wystawców antykwariaty: PiBook, Hulajpole, Suszek Books, Ministerstwo Starych Książek, Świat w tunelu, Szafa Pełna Książek, 451 stopni, Erudyta, Fundacja Biblioteka Domowa, American Bookstore, a także bukiniści: Grzegorz Łabuda i Robert Gardas. W wydarzeniu wezmą także udział członkowie Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich.

Podczas kiermaszu odbędą się warsztaty introligatorskie poświęcone szyciu japońskiemu. Ich uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się, jak własnoręcznie stworzyć notes za pomocą tradycyjnej japońskiej techniki szycia. Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-14:30.

W piątek 5 lipca kiermasz będzie otwarty dla odwiedzających w godzinach 11:00-20:00, zaś w sobotę 6 lipca i niedzielę 7 lipca – w godzinach 10:00-20:00.


Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród odbiorców w każdym wieku, a jednocześnie przypomina o bogatych antykwarycznych tradycjach pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich oraz KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.Kolejne odsłony Krakowskiego Kiermaszu Książki odbędą się w weekendy: 9-11 sierpnia i 27-29 września.

(źródło: KBF)

Dodaj komentarz