“Perły i plewy” – spotkanie z autorem książki o. Zdzisławem Józefem Kijasem

Kiedy

16/12/2019    
18:00 - 20:00

Gdzie

Księgarnia Franciszkańska
ul. Franciszkańska 4, Kraków
Mapa niedostępna

Wydawnictwo Bratni Zew zaprasza na spotkanie z o. Zdzisławem Józefem Kijasem, które odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia 2019 o godzinie 18.00 w Księgarni Franciszkańskiej (Kraków, ul. Franciszkańska 4).
Spotkanie będzie poświęcone książce Perły i plewy – III tomowi powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku.

Trzeci tom powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku przenosi czytelnika do prowincjonalnego miasteczka na Śląsku. Wydarzenia zamykają się w przeciągu trzech dni, między 15 a 17 listopada 1872 roku – pomiędzy śmiercią a narodzinami. Oprócz postaci z poprzednich tomów Tam, gdzie rodzi się życie (2016) i Nawet szarość jaśnieje (2018) w powieści pojawiają się nowe twarze i nowe historie. Pozornie nic nieznaczące zaczynają jaśnieć niczym drogocenne perły, inne zostają odarte z fałszu i stają się jak plewy, które wiatr roznosi po polu. W ciągu trudnych trzech dni bohaterowie przeżywają duchową przemianę, dojrzewają, pozbywają się lęków i rodzą się do dojrzałego, autentycznego życia.

Narracja powieści w mistrzowski sposób została wpisana w realia historyczne Europy drugiej połowy XIX wieku, epoki kontrastów: politycznych i ekonomicznych, klasowych i duchowych.

Więcej informacji o książce: https://bratnizew.pl/perly-i-plewy,3,632,934

 

Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i zagranicą, pracownik watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jest autorem wielu poczytnych książek, m.in.: Znalazłem perłę (WAM 2010), Życie zakonne: turystyka czy pielgrzymowanie (WAM 2011), Kto szuka Boga. Napomnienia św. Franciszka (WAM 2011), Inna strona Kościoła. Świętość (Bernardinum 2011), O życiu szczęśliwym w dobie kryzysu, czyli obrona ubóstwa (WAM 2012), Siła charakteru: o wadach i cnotach (WAM 2015), w tym także trzech tomów powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku: Tam, gdzie rodzi się życie (Bratni Zew 2016), Nawet szarość jaśnieje (Bratni Zew 2018) oraz Perły i plewy (Bratni Zew 2019).

Dodaj komentarz