“Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego” – prezentacja książki Artura Kłusa “Premier Jan Olszewski. Bohater naszych czasów”

Kiedy

05/03/2020    
00:00 - 15:00

Gdzie

Event Type

Mapa niedostępna

Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz dr Janusz Gmitruk Dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego zapraszają na spotkanie w ramach cyklu “Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego”. Tym razem bohaterem będzie książka Artura Kłusa Premier Jan Olszewski. Bohater naszych czasów.

05 marca 2020 r. godz. 14:00
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej Kawiarenka warszawska na wystawie „Więźniowie X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
ul. Skazańców 25

Monografia na tle innych publikacji, wyróżnia się po pierwsze – kompleksowym, wielowątkowym i wieloaspektowym ujęciem premierostwa Jana Olszewskiego, po drugie – próbą ukazania postaci Jana Olszewskiego z różnych perspektyw politycznych i światopoglądowych. Artur ukazuje bowiem osobę premiera Olszewskiego w wielowymiarowej perspektywie, wykazując złożoność ówczesnego kontekstu politycznego. Koncentruje się on bowiem nie tylko na strategii politycznej, lecz również na cechach osobowości premiera, wyznawanych przez niego wartościach, motywach działań, procesie decyzyjnym, zarządzaniu i organizacji pracy oraz kontaktach z najbliższym otoczeniem. Kwestie dotyczące rządu Jana Olszewskiego są zatem tylko uzupełnieniem i tłem do opisu postaci premiera. Po trzecie (…) monografia wyróżnia się pokaźną liczbą źródeł i opracowań, na bazie których odtworzono sylwetkę polityczną byłego premiera.
prof. dr hab. Radosław Zenderowski

Dodaj komentarz