Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Ośrodek Karta zapraszają na promocję książki “Niezarekwirowane. Historie ludzi, którzy przeżyli to, czego boimy się najbardziej”.

Kiedy

26/11/2019    
18:30 - 20:00

Gdzie

Mapa niedostępna

Większość byłych więźniów Gułagu nigdy wcześniej nie mówiła o łagrach. Wielu z nich do dziś boi się złamać tajemnicę milczenia, do którego zobowiązali się w latach 50., nie rozgranicza ZSRR i obecnej Rosji, a swoich obozowych losów nie uważa za zamknięty rozdział. Anna Artemjewa i Jelena Raczewa, korespondentki dziennika „Nowaja Gazieta” zebrały relacje ludzi Gułagu – więźniów oraz ich oprawców i pracowników łagrów sowieckich. Stworzyły niezwykły zapis historii – ludzi, epoki stalinizmu, ale też dzisiejszej świadomości o represjach i konsekwencjach traumy dla Rosji i Rosjan. Zapraszamy na spotkanie prezentujące naszą najnowszą publikację Niezarekwirowane. Historie ludzi, którzy przeżyli to, czego boimy się najbardziej wydaną wspólnie z Ośrodkiem Karta z udziałem autorek i tłumacza Marcina Szczycińskiego oraz Justyny Prus, korespondentki Polskiej Agencji Prasowej w Mińsku.

Ludmiła Ulicka: czytajcie tę książkę, bo to lekarstwo na niepamięć i analfabetyzm historyczny. Wszystko co tu napisano to sól na rany, ogień w sercu i trucizna w żyłach.

Data: 26 listopada 2019 (wtorek) godz. 18:30
Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25 (3 piętro, winda)

Dodaj komentarz