Festiwal Literatury Górskiej

Kiedy

11/09/2020 - 20/09/2020    
10:00 - 23:00

Gdzie

Lądek-Zdrój
Lądek-Zdrój, Lądek-Zdrój

Event Type

Mapa niedostępna

Festiwal Literatury Górskiej odbywa się w ramach 25. edycji Festiwalu Górskiego, jednej z największych tego typu imprez na świecie. Już 11 września Lądek Zdrój zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie.

Publiczność, prócz książek, będzie miała okazję zobaczyć najlepsze, premierowe filmy górskie, uczestniczyć w spotkaniach i prezentacjach z gwiazdami świata gór – z Polski i z zagranicy, a także wziąć udział w gali wręczenia najważniejszych nagród górskich na świecie – „Złotych Czekanów“, nazywanych „Górskimi Oscarami“. W sumie na gości Festiwalu czeka niezwykle bogaty program.

Kulminacją festiwalowych atrakcji będzie gala wręczenia nagród w konkursie Książka Górska Roku 2019. O laur walczy trzydzieści siedem tytułów w ośmiu kategoriach:

Literatura wspinaczkowa
Literatura górsko-podróżnicza
reportaż
Literatura tatrzańska
Biografia górska
Górska fikcja literacka i poezja
Przewodniki i poradniki (nagroda im. Janusza Kurczaba)
Albumy fotograficzne
Książki dla dzieci

Lista nominowanych książek, wybranych spośród książek dopuszczonych do konkursu zostaną ogłoszone 14 września. Z listy nominowanych, w czasie trwania festiwalu, wyłonione zostaną książki nagrodzone tytułem „Książka Górska Roku”, zaś ich autorzy otrzymają nagrody finansowe (minimum jeden tysiąc złotych brutto).

Prócz nagród przyznawanych w kategoriach, Jury Konkursowe przyzna nagrodę Grand Prix oraz kwotę minimum 2000 zł Autorowi książki, wybranej spośród wszystkich nominowanych w Konkursie książek. Książka nie może otrzymać równocześnie tytuł Książki Górskiej Roku w danej kategorii i nagrody Grand Prix.

(źródło Festiwal Literatury Górskiej)stiwal Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju

Dodaj komentarz