Warszawski Plener Literacki

Warszawski Plener Literacki

Kiedy

18/09/2020 - 20/09/2020    
11:00 - 18:30

Gdzie

Ogród Saski
Ogród Saski, Warszawa

Event Type

Mapa niedostępna

Miasto Stołeczne Warszawy i Fundacja Historia i Kultura zapraszają do udziału w warszawskim Plenerze Literackim. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ok. 30 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Plener od 18 do 20 września!

Plener Literacki w Warszawie to spotkania z książką, autorami i wydawcami, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz z programem spotkań autorskich i innymi atrakcjami.

Szczególne miejsce w programie Pleneru zajmą spotkania z Laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Na scenie w Ogrodzie Saskim gościć będziemy Jakuba Żulczyka, Grzegorza Piątka, Arkadiusza Szarańca i Marcina Szczygielskiego.

Wśród autorów, którzy spotkają się z plenerową publicznością będą także Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Nina Majewska-Brown, Piotr Milewski, Przemysław Semczuk, Naval, Józef Krzyk, Bartosz Lech Grykowski, Izabela Połońska, Thomas Arnold, Ewa Karwan-Jastrzębska, Agnieszka Tyszka, Ida Pierelotkin i Katarzyna Majgier. Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski i Adam Szaja.

Nie zabraknie uznanych wydawców. Swoją ofertę podczas Pleneru Literackiego zaprezentują m.in.: Adamada, Afera, AGORA, Akapit Press, Bellona, Claroscuro, Debit, Grupa Helion, Instytut Pamięci Narodowej, Niemy Niemen – Książki z Kresów, Książkowe Klimaty, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Sonia Draga, Świadomi Wydawcy, Świat Książki, Wydawnictwo EZOP, Wydawnictwo Kameleon, timof comics, Scream Comics, Planeta Komiksów, Taurus Media, Wydawnictwo Mandioca, Wydawnictwo Vectra.

Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnie Świat Książki, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone publikacje. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Historia i Kultura – organizator Targów Książki Historycznej oraz Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerem Pleneru jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Plener Literacki w Warszawie, Ogród Saski
18 – 20 września 2020 r.

Godziny otwarcia:
· w piątek w godz. 13.00-18.30,
· w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.30.
(źródło Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz