Muzeum Drukarstwa Warszawskiego: wykład Andrzeja Tomaszewskiego

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego: wykład Andrzeja Tomaszewskiego

Kiedy

03/03/2020    
18:00 - 19:30

Gdzie

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego
ul. Ząbkowska 23/25, Warszawa

Event Type

Mapa niedostępna

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego zaprasza na spotkanie oraz wykład Andrzeja Tomaszewskiego. Ciekawie ilustrowany wykład na temat projektowania albumu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

W czasie trwania wykładu dowiemy się na czym polega praca architekta książki i prześledzimy kolejne jej etapy. Przedstawimy poszczególne fazy powstawania unikatowego wydawnictwa – Dla dobra publicznego. 120 lat Wodociągów Warszawskich 1886-2006.

Prowadzący opowie o poszczególnych procesach tworzenia unikatowego wydawnictwa, które za sprawą odpowiedniego doboru czcionek, materiałów i oprawy złożyło się na oryginalną, piękna pod względem edytorskim książkę o związku miasta z Wisłą.

Autorem prelekcji będzie Andrzej Tomaszewski, polski drukarz, typograf, poligraf, publicysta. Autor książek o tematyce drukarsko-edytorskiej. Autor ponad 300 artykułów w prasie poligraficznej, wydawniczej i bibliologicznej oraz haseł do leksykonów i encyklopedii. Twórca opracowań graficznych 280 książek i czasopism dla ponad 40 wydawców, m.in. Biblioteki Narodowej, PIW, WNT, Krupski i S-ka, Trio, Wydawnictwa Naukowego UAM. Wielokrotnie wyróżniany za projekty typograficzne w konkursach i na targach książek.

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego
ul. Ząbkowska 23/25
03.03.2020, godz. 18:00-19:30
wejście – 5,0 zł

(info Muzeum Drukarstwa Warszawskiego)

Dodaj komentarz