Wydawnictwo Bosz – promocja książki “Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon”

Wydawnictwo Bosz - promocja książki "Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon"

Kiedy

27/02/2020    
18:00 - 19:00

Gdzie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskie
ul. Jagiellońska 5, Kraków

Event Type

Mapa niedostępna

Wydawnictwo Bosz zaprasza na promocję książki Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon Aliny Kręcisz.

W spotkaniu udział wezmą: Alina Kręcisz, Renata Rettinger (Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie), Bogdan Szymanik – wydawca książki. Gościem honorowym będzie Ambasador Sri Lanki w Polsce Jego Ekselencja C.A.H.M. Wijeratne, a rozmowę poprowadzą Marek i Leszek Mikos.

27 lutego, godz. 18:00
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej
ul. Jagiellońska 5
Kraków

Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon to wielogłosowa relacja z podróży po lankijskiej wyspie zwiedzanej śladami wybitnych osobistości przełomu XIX i XX wieku – Stanisława Ignacego Witkiewicza i Bronisława Malinowskiego. Alina Kręcisz, autorka książki, po uważnym przestudiowaniu zapisków obydwu podróżników, postanowiła odwiedzić Sri Lankę, aby odtworzyć ich wyprawę sprzed ponad stu lat. Współczesnym opisom lankijskich miejsc i zwyczajów towarzyszą cytaty m.in. z artykułów Witkacego dla „Echa Tatrzańskiego” i dziennika Malinowskiego, obrazujące, jakim przemianom uległy poszczególne miejsca – Kolombo, Kandy, Matale czy Anuradhapura – oraz sposoby miejskiej i międzymiastowej komunikacji.

Szczegółowa relacja, zilustrowana kilkudziesięcioma fotografiami archiwalnymi i współczesnymi, jak również reprodukcjami prac Witkacego, pozwala czytelnikom na przeżycie literackiej podróży po hinduskich i buddyjskich świątyniach oraz lankijskich ogrodach i rezerwatach, zachęcając do osobistego odwiedzenia tego odległego, lecz niezwykle urodziwego, azjatyckiego państwa.

(info Wyd. Bosz)

Dodaj komentarz