Promocja!

POLOWANIE NA STALINA, POLOWANIE NA HITLERA…

Original price was: 39,50 zł.Current price is: 33,00 zł.

POLOWANIE NA STALINA, POLOWANIE NA HITLERA…
autor: Boris Sokołow
wydawca: Inicjał
ISBN ISBN 978-83-930461-1
B-5, 272 strony, oprawa twarda

Pełny tytuł książki: Polowanie na Stalina, polowanie na Hitlera: mity i rzeczywistość. Tajne zmagania służb specjalnych w latach II wojny światowej

Czy niemieckie i japońskie służby specjalne przygotowywały zamach na Stalina? Na ile zabójstwem Hitlera zainteresowany był sowiecki wywiad? Jak działały w czasie II wojny światowej wywiady i kontrwywiady przeciwników po każdej stronie frontów? Kto i dlaczego próbował zabić innych sowieckich przywódców. Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Boris Sokołow.

Opis

Czy niemieckie i japońskie służby specjalne przygotowywały zamach na Stalina? Na ile zabójstwem Hitlera zainteresowany był sowiecki wywiad? Jak działały w czasie II wojny światowej wywiady i kontrwywiady przeciwników po każdej stronie frontów? Kto i dlaczego próbował zabić innych sowieckich przywódców. Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Boris Sokołow. Czyni to w swojej manierze: analizuje dostępne materiały – tajne jeszcze nie tak dawno dokumenty, wspomnienia szefów ówczesnych służb a nawet literackie opisy historycznych wydarzeń – wyciąga z nich często sprzeczne wnioski, by po chwili również je obalić. Szukając odpowiedzi na stawiane pytania, nie stroni od nieoczekiwanych rozwiązań, ukazujących na ile historia może być pogmatwana i niejednoznaczna i jak łatwo można manipulować faktami. Sokołow to miłośnik pytań i odpowiedzi typu: co by było gdyby… Właśnie, jak potyczyłyby się losy świata gdyby do Moskwy dotarł niejaki Tawrin, jak naprawdę zginął słynny sowiecki szpieg Nikołaj Kuzniecow, czy Reichsleiter Martin Bormann był sowieckim agentem? Odpowiedź znajdziemy w niniejszej książce.

SPIS TREŚCI
Od Autora
Kirow
– Samobójstwo w zamachu terrorystycznym
– Strzały w Smolnym
Polowanie ze Wschodu, czyli sprawa komisarza Luszkowa
Niemieccy szpiedzy w sowieckich sztabach
Oberleutnant Paul Siebert i nieudane polowanie na Wielką Trójkę w Teheranie
Polowanie na Stalina. Gruda błota, która nie wybuchła
Polowanie na Hitlera
– Agenci sowieccy i niemieccy spiskowcy
– Tajemnica „Czerwonej Orkiestry”
– Wybuch w „Wilczym Szańcu”
Literatura
Indeks  nazwisk
Słowniczek  terminów

Informacje dodatkowe

Waga 0,64 kg
Wymiary 24,0 × 17,0 × 2,5 cm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „POLOWANIE NA STALINA, POLOWANIE NA HITLERA…”