Drukarnie

15-lecie Drukarni Tolek

24 czerwca P.W. „Tolek” z Mikołowa, do której należy Drukarnia im. Karola Miarki, obchodziło okrągłą rocznicę powstania.


Uroczystości zostały przeprowadzone w Miejskim Domu Kultury. Byli goście oficjalni: posłowie, eurodeputowani, senatorowie, władze miasta, przedstawiciele producentów i dostawców maszyn (Heidelberg Polska, Avargraf) do drukarni firmy, a przede wszystkim klienci zakładu i załoga, bez której, jak podkreślił właściciel zakładu ADOLF JAŃCZYK, drukarnia nie odniosłaby sukcesu.
Po części oficjalnej wypełnionej przemówieniami „z okazji” bawiono się przez kilka godzin przy sutym stole i muzyce zespołu Kuryłowicz Family, a opuszczający Dom Kultury goście otrzymywali prezenty, w tym kolejną edycję (poprawioną i uzupełnioną) wydanej przez zakład monografii Drukarnia im. Karola Miarki w Mikołowie Bogusława Bromboszcza i Ryszarda Szendzielarza.

Bliżej drukarnię przedstawimy w kolejnym numerze „Wydawcy”, (po raz pierwszy zakład zaprezentowaliśmy w zeszycie 10/2003), dziś tylko przypomnimy, że Tolek to byłe Zakłady im. Karola Miarki należące do Katowickich Zakładów Graficznych. Bankrutujący zakład kupił w 1993 roku Adolf Jańczyk. Dziś, po gruntownej modernizacji, drukarnia jest jednym z największych w regionie katowickim przedsiębiorstw (zatrudnia ponad 100 osób), drukuje książki, prasę, akcydens. Wśród swych klientów ma również zleceniodawców zagranicznych.
Adolf Jańczyk kieruje firmą wspólnie z synem Maciejem.
(a.p.)

Dodaj komentarz