Drukarnie dziełowe

Jubileusz Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca

W tym roku Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca S.A. w Krakowie kończy 135 lat. To piękny jubileusz, którym może się poszczycić niewiele drukarń w Polsce i na świecie.


Z tej okazji, a także z okazji Dnia Drukarza, który tradycyjnie obchodzony jest pod koniec maja, zorganizowano uroczysty piknik, który odbył się w Pałacu w Paszkówce, 40 km od Krakowa. Okolica jest wprost wymarzona na tego typu imprezy – eklektyczny pałac z dużym ogrodem, otoczonym wiekowymi dębami, w pobliżu jezioro i wzgórza pokryte polami i lasami. Pogoda była piękna, a noc bardzo ciepła, więc impreza udała się znakomicie.
W imprezie udział wzięli pracownicy Drukarni Wydawniczej wraz z rodzinami, Zarząd, Rada Nadzorcza i obecni właściciele, a także przedstawiciele wydawnictw, dostawców i kontrahentów m.in.: W.A.B., Antalis, Cezex, Primar, Igepa, Impap, Panta, Michael Huber, Avargraf, FotoENGINE, Mercator Papier i in.
Gości powitała pani Marta Urbańska, prezes zarządu Drukarni Wydawniczej, która przypomniała zgromadzonym dzieje drukarni, przedstawiła optymistyczne prognozy na przyszłość, a przede wszystkim podziękowała pracownikom drukarni za trud i poświęcenie w codziennej pracy. Kilka ciepłych słów do zgromadzonych wygłosił również pan Bogusław Kośmider – przewodniczący Rady Nadzorczej oraz pan Grzegorz Hajdarowicz – właściciel drukarni. Następnie wzniesiono toast za pomyślność „Anczyca” i rozpoczęła się zabawa, której towarzyszyła muzyka oraz inne atrakcje, przygotowane przez profesjonalnego wodzireja. Dla uczestników pikniku zorganizowano szereg konkursów m.in.: konkurs wiedzy o drukarni, konkurs w przeciąganiu liny „drukarze kontra reszta świata”, konkurs na króla piwnego i królową piwa, konkurs na najlepszego „strongdrwala”, gumowe rodeo. Ale największym hitem okazał się konkurs karaoke, w którym uczestnicy udowodnili, że posiadają nie tylko talent do poligrafii, ale również do śpiewania. Zwycięzcy konkursów zostali uhonorowani cennymi nagrodami – sprzętem AGD, sprzętem turystycznym i sportowym. Wszyscy uczestnicy zabawy wzięli też udział w loterii fantowej, w której nagrody były równie atrakcyjne. Piknik drukarzy to oczywiście również tańce przy muzyce na żywo i suta biesiada. Królowały dania z grilla: kiełbaski, szaszłyki, marynowane mięsa, a także sałatki i ciasta. Był też, jak to zwykle na pikniku, smalec z ogórkami, a z beczek lało się zimne piwo. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych i z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.
(info DW)

Dodaj komentarz