Rynek wydawniczy Wydawnictwa

WS PWN udziałowcem Carta Blancan

Kolejnym już, po niedawnej transakcji z Demartem, krokiem w realizacji strategii rozwoju Grupy Wydawniczej PWN na drodze akwizycji, jest zakup przez Wydawnictwo Szkolne PWN 67% udziałów w spółce kartograficznej Carta Blanca. Transakcja zakupu pakietu udziałów od dotychczasowego właściciela – pana Jacka Sztolcmana, została sfinalizowana przez Zarząd w dniu 24 października 2006 r.

Carta Blanca, spółka działająca na rynku od 2000 roku, specjalizuje się w opracowaniu map turystycznych i edukacyjnych oraz atlasów i przewodników, zarówno w formie własnej działalności wydawniczej, jak i usług świadczonych innym wydawcom i firmom.

Dzięki tej transakcji Wydawnictwo Szkolne PWN nie tylko rozszerza i wzmacnia swój obszar działalności na polu kartograficznym, ale jednocześnie łączy posiadane zasoby i know how ze sprawnym, doświadczonym, choć młodym, zespołem pracowników pana Sztolcmana. Carta Blanca, wchodząc do Grupy PWN, będzie z kolei mogła w pełni wykorzystać swój potencjał, dzięki połączeniu z dużą grupą wydawniczą i prestiżową marką PWN.

Pan Jacek Sztolcman pozostaje Prezesem Zarządu spółki, a z ramienia Wydawnictwa Szkolnego PWN do Zarządu wchodzi Dyrektor Finansowy – pan Marcin Szymański.
(info PWN

Dodaj komentarz