Różne

WYDAWNICTWO SALEZJAŃSKIE OTRZYMAŁO DYPLOM POLSKIEJ IZBY KSIĄŻKI

Podczas uroczystości otwarcia XIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie w szczególny sposób Polska Izba Książki uhonorowała jedno z najstarszych wydawnictw na polskim rynku – Wydawnictwo Salezjańskie.
Specjalny dyplom honorowy Polskiej Izby Książki z okazji jubileuszu Wydawnictwa Salezjańskiego odebrał ks. Roman Szpakowski, obchodzący jednocześnie dwudziestolecie piastowania funkcji dyrektora wydawnictwa. Dyplom wręczył Piotr Dobrołęcki, wiceprezes PIK.

W uroczystości otwarcia targów wziął udział ks. kardynał Józef Glemp, Prymas Polski a także Tomasz Merta, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Hanna Gronkiewicz-Walz, prezydent m.st. Warszawy oraz Magdalena Ślusarska, dyrektor Instytutu Książki.

Wydawnictwo Salezjańskie zostało założone w 1887 roku w Turynie, a wraz z przybyciem salezjanów do Polski przeniosło się do Oświęcimia. Działało z przerwą w czasie II wojny światowej do 1951 roku, kiedy władze komunistyczne zakazały dalszej działalności. Po wielu staraniach w 1976 roku udało się uzyskać zgodę na wznowienie działalności. Od 1986 roku Wydawnictwo mieści się w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej, od 1987 roku jego dyrektorem jest ks. Roman Szpakowski. Od reaktywacji w 1976 roku Wydawnictwo Salezjańskie wydało ponad 1100 tytułów książkowych.

(info Biuro PIK)

Dodaj komentarz