Różne Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Fortunet- czyli, jak wydać książkę

Wydawnictwo Poligraf uruchomiło właśnie niezwykle innowacyjne przedsięwzięcie: System Wydawniczy „Fortunet” – platformę wydawniczą, której celem jest wydawanie publikacji finansowanych przez osoby z zewnątrz.

Wg pomysłodawców Fortunet zapewni:

1. Inwestorom – wysoka stop zwrotu z zainwestowanego kapitału
2. Autorom, tłumaczom i małym wydawcom – możliwość wydania interesujących ich książek i czerpania z tego korzyści
3. Czytelnikom – dostęp do wielu ciekawych pozycji, które nie ukazałyby się, gdyby nie przeświadczenie inwestorów o tym, że książki te są dobre…

Wszyscy oni mogą wydać książkę (swoją, wybraną przez siebie lub zasugerowaną przez wydawcę), korzystając z know-how Poligrafa i jego sieci dystrybucji. Inwestorzy nie muszą przy tym wykładać całej kwoty na wydanie danego tytułu.

Poprzez serwis internetowy http://wydawnictwopoligraf.pl/ mogą dokonać inwestycji cząstkowej w wybrany tytuł (minimalna inwestycja to zaledwie 1000 zł). Rola inwestora sprowadza się do finansowania projektu. Inwestor nie musi mieć więc żadnego doświadczenia w wydawaniu książek, a także nie musi świadczyć żadnej pracy.

Wszelkie działania wykonuje wydawca, który również rozlicza się ze swoimi kontrahentami (dystrybutorami), a następnie przekazuje na konto inwestora przychód ze sprzedaży książek, po potrąceniu sobie 15%. Oczywiście, inwestor powinien sobie zdawać sprawę również z ryzyka straty (jak w przypadku każdej innej działalności gospodarczej). Jest ono st jednak znacznie mniejsze niż w przypadku, gdyby inwestor sam chciał bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, a także sieci dystrybucji, założyć wydawnictwo, zatrudnić pracowników (lub pracować samemu na każdym etapie prac) i próbować sprzedawać na własną rękę wydaną książkę (pomijając już dużą ilość czasu, jakiej to wymaga – wydawnictwo, mając własną drukarnię, wypracowane odpowiednie procedury, doświadczenie i zatrudniające wykwalifikowanych pracowników uzyska ten sam lub lepszy efekt szybciej i taniej).

System „Fortunet” jest przeznaczony dla inwestorów chcących osiągać dochód pasywny, autorów, którzy napisali własną książkę, chcieliby ją wydać i zaistnieć na rynku wydawniczym, ale także dla małych wydawców. A także dla Mecenasów Kultury, zwanych dziś sponsorami…

Zaletą tego projektu, w porównaniu do innych systemów inwestorskich czy franchisingowych, jest brak potrzeby wykładania dużego kapitału (jak już zostało to powiedziane, minimalna inwestycja to zaledwie 1000 zł).

Co ciekawe: inwestycja jest kosztem inwestora (to dla „szukających kosztów”, wpływa to również w oczywisty sposób na rentowność poszczególnych inwestycji).

Poza tym, we franchisingu na przykład, musimy zainwestować bez porównania więcej, a następnie pracować w swoim biznesie, zarządzać nim i poświęcać mu czas. W Systemie Wydawniczym Fortunet nic takiego nie ma miejsca. Istnieje jednak spore podobieństwo do franchisingu. Podobnie jak tam mamy do czynienia z inwestycją wstępną, uiszczamy pewien procent od obrotu, korzystamy z know-how franczyzodawcy i jego znaku handlowego. Nie świadczymy jednak pracy i nie poświęcamy czasu temu biznesowi.

Szczegóły na stronie: http://wydawnictwopoligraf.pl/
Dodatkowe informacje:
biuro@fortunet.eu
(maile są odbierane na bieżąco);
tel.: 071 314-82-73

………………………………………………………………

Wydawnictwo Poligraf istnieje od 1992 roku. Właścicielem jest Karol Kuczyński. Wydaje książki z zakresu psychologii, ezoteryki, medycyny naturalnej; ale nie tylko.

„Do tej pory nie wydawaliśmy zbyt wielu tytułów (ale byliśmy chyba pierwsi w Polsce, jeśli chodzi o Feng Shui – nasze książki, m.in.: „Feng Shui, czyli sposób na szczęście” Sarrah Rossbach, „Feng Shui. Jak korzystać z energii środowiska” George’a Birdsalla czy „Feng Shui – jak osiągnąć zdrowie, miłość i pieniądze” Marka Marfori’ego, przez długi czas utrzymywały się na listach bestsellerów w pierwszej dziesiątce – mówi Marek Kuczyński. Zamierzamy jednak to zmienić i wydawać coraz więcej. Ten rok – 2008 – powinien być dla nas przełomowy. Pozyskaliśmy do współpracy m.in. następujących autorów: Jana Witolda Suligę, Włodzimierza H. Zylbertala, Park Jae Woo, Annę Wilczek-Dutczak i… spadkobierców Henryka Panasa.Podpisaliśmy umowę dystrybucyjną na zasadach wyłączności z Grupą A5, co ma na celu poprawienie dystrybucji. Nie ukrywamy, że wiele zależy od powodzenia naszego nowego przedsięwzięcia, czyli Systemu Wydawniczego Fortunet, które ma zapewnić środki finansowe na szereg innych tytułów, które chcielibyśmy wydać, ale nie mamy na to na razie środków…

(info Bezdroża)

Dodaj komentarz