Drukarnie

20-lecie Drukarni Lotos-Poligrafia

Z klasą, ciekawie i sympatycznie swe 20-lecie odświętowała Drukarnia Lotos-Poligrafia z Warszawy. Z klasą – bo elegancko i z umiarem, ciekawie – bo w połączeniu z dodatkową wiedzą, której nigdy dość, sympatycznie – bo w miłym towarzystwie klientów firmy, przyjaciół jej właścicieli, oraz załogi.


W weekend 14 i 15 czerwca w pięknie położnym tuż nad Wisłą hotelu w Puławach właściciele drukarni, Małgorzata i Edward Dreszerowie przyjmowali gratulacje i życzenia dalszego rozwoju drukarni. Wśród gości była m.in. Krystyna Wiśniewska z „Materiałów Budowlanych’’ (Sigma NOT), które to pismo drukowane jest w Lotosie prawie od jego powstania. Pani Krystyna podkreśla, że drukarnia gwarantuje pismu nie tylko wysoką jakość, co dziś jest już normą, o której nawet nie wypada mówić, ale przede wszystkim krótki termin wykonania zapewniany przez miłą i kompetentną załogę. Wraz z życzeniami redakcja „Materiałów…’’ sprezentowała drukarni zegar jako symbol mijającego wspólnie czasu. W imieniu Wydawnictwa Wiedza i Praktyka życzenia złożyły Magdalena Nieborek i Anna Nowak (foto), Andrzej Janicki wręczył okolicznościowe pisma w imieniu Polskiej Izby Książki oraz dystrybutora papieru Map Polska . To, że redakcja „Materiałów..’’ zadowolona jest ze współpracy z Lotosem nie dziwi – drukarnia przecież specjalizuje się w druku czasopism. Dlatego też wśród gości byli przedstawiciele wielu firm wydających tego typu publikacje: m.in. Tomasz Ordyk (Hortpress), Wieńczysław Zaczek (ViMedia), Robert Soliński (Brog), Jacek Kłudka (Oikos), Jerzy Matysiak (Press Art). Na święto Lotosu przybyli również przedstawiciele Mac Donald’s (Agnieszka i Krzysztof Czarneccy), Apoloniusz Obojski z Logpolu ,Andrzej Świderski z BCC, z GM Records – Zbigniew Gocłowski, Arkadiusz Snopek i Jarosław Milewski, Marlena Karbowniak z Kolejowej Oficyny Wydawniczej. Sobotnia uroczystość trwała do późnej nocy a kondycją taneczną szczycił się A. Obojski.
I my tam byliśmy, miód i piwo…

Oprócz uroczystego wieczoru gospodarze przygotowali coś dla ducha. Niezwykły, choć kontrowersyjny wykład dotyczący psychologii koloru wygłosił prof. dr hab. Stanisław Leon Popek – psycholog, malarz, poeta, eseista, wykładowca Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie (w latach 2003-6 rektor Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Zamościu) – czyli współczesny człowiek Renesansu . Zawodowo profesor zajmuje się psychologią różnic indywidualnych, psychologią twórczości, jest autorem kilkunastu książek, w tym „Barwy i psychiki. Percepcja. Ekspresja. Projekcja” w której prezentuje psychologiczne podstawy koloru. Czy wiecie Państwo np., że osoby niewidzące potrafią odróżniać kolory? – dla nich zimny kolor naprawdę wieje chłodem, a przy żółtym odczuwają przypływ ciepła, albo, że każda osoba widzi inne kolory? – tu wniosek dla drukarzy i wydawców: barwne odbitki powinna zatwierdzać ta sama osoba; dla innej żółty może być np. bardziej czerwony.

Przed uroczystą kolacją goście pospacerowali po pobliskim Parku Czartoryskich, mogli zamyślić się przy Świątyni Dumania księżnej Izabeli. Drugi dzień to wyjazd łodzią wikingów do pobliskiego Janowca i zwiedzenie ruin zamku Lubomirskich (oddanego w swoim czasie za długi karciane księcia-pana;), dworu ziemiańskiego oraz zabudowań gospodarczych. Po południu dobry obiad, wycieczka po Kazimierzu nad Wisłą  i powrót do Warszawy.

Dziękując za miłe spotkanie jako redakcja „Wydawcy” dołączamy się do życzeń i gratulacji jakie na ręce Gospodarzy przesłał jeden z uczestników obchodów rocznicy Drukarni Lotos-Poligrafia:

………………………………………..

Szanowny Panie Prezesie,

chciałbym jeszcze raz na ręce Pana i Pańskiej Małżonki złożyć serdeczne podziękowanie za zaproszenie i tak wspaniały przebieg imprezy jubileuszowej. Przyznam szczerze, że najbardziej urzekła mnie atmosfera panująca podczas całego spotkania. Ma Pan wspaniałych pracowników i wiernych klientów, którzy potrafią nie tylko razem pracować ale też świetnie się bawić.

Jestem też pod wrażeniem sprawności organizacyjnej i bardzo udanej koncepcji całego wyjazdu. Było w nim miejsce na dobrą zabawę, turystyczne atrakcje i odrobinę profesjonalnej refleksji. W idealnych proporcjach!

Proszę przekazać moje podziękowania wszystkim pracownikom Lotosu a także koleżankom i kolegom, których towarzystwo było w ten weekend wielką przyjemnością.

Życzę Lotosowi kolejnych 20 lat dobrej i satysfakcjonującej pracy!

    • Serdecznie pozdrawiam
    • Wieńczysław Zaczek
    • ViMedia / EDEN

Dodaj komentarz