Drukarnie

Krakowska poligrafia – Multipress sp. z o.o.

Multipress sp. z o.o. to jeden z liderów w zakresie produkcji wysoko przetworzonych etykiet i opakowań kartonowych oraz materiałów promocyjnych (POS). Założona w 1988 roku przez panów ANDRZEJA RABENDĘ i TOMASZA WASYLA firma wielobranżowa, od 1991 roku skupiła swoją działalność na poligrafii opakowaniowej, stając się jednym z największych w Polsce producentów kartoników na alkohole oraz wysoko przetworzonych (złoconych, tłoczonych, etc.) etykiet dla tej branży . Obecnie zatrudnia ponad 100 osób.

Od 1995 roku drukarnia działa we własnych obiektach o pow. ponad 4 tys. m2 na krakowskim Zabłociu w zaadaptowanych na potrzeby drukarni budynkach, które w czasie II wojny światowej należały do kompleksu fabryk Oskara Schindlera. W listopadzie 1998 roku otwarto tu własne studio graficzne wyposażone obecnie w nowoczesną naświetlarkę CtP Heidelberg Topsetter oraz system cyfrowych odbitek próbnych Cromalin Du Pont.

W 2003 roku drukarnia, jako jedna z pierwszych firm poligraficznych w kraju, wprowadziła system zarządzania i nadzoru jakości ISO 9001 . W tym samym roku jako jedna z trzech drukarni w Polsce uzyskała tytuł Print Partnera drukarni R.R. Donnelley w Krakowie . W uznaniu tempa rozwoju Multipress dwukrotnie (w latach 2005 i 2006) uzyskał wyróżnienie Gazeli Biznesu tygodnika „Puls Biznesu”. W lutym 2006 roku drukarnia została wyróżniona złotym medalem na międzynarodowym konkursie kalendarzy VIDICAL 2006 za druk kalendarza książkowego z reprodukcjami prac polskich artystów fotografików, wykonanego dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Od wielu lat Multipress zatrudnia osoby niepełnosprawne – z lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – wśród których największą grupę stanowią osoby z wrodzonymi wadami słuchu; należy do członków założycieli małopolskiego oddziału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) i bierze aktywny udział w pracach tejże organizacji.

W lutym 2007 roku w Drukarni Multipress firma MAN Roland Polska zainstalowała sześciokolorową maszynę drukarską z wieżą lakierująca Man Roland 706 3B z unikatowym -pierwszym w Polsce i dopiero szóstym w Europie – urządzeniem do aplikowania folii metalicznej na zimno w linii – PRINDOR – InlineFoiler.

Miesiąc później otwarto w drukarni dział fleksograficzny ukierunkowany na produkcję etykiet samoprzylepnych w oparciu o nowoczesną 8- kolorową maszynę fleksograficzną UV produkcji holenderskiej firmy MPS.

Dodaj komentarz