Targi Targi w Polsce

Rusza Warszawski Salon Książki

Na I. Warszawskim Salonie Książki udział weźmie 90 wystawców, w tym wiele z czołówki oficyn wydawniczych (Bosz, Czytelnik, PIW, Rebis, Telbit) a całość będzie nosić charakter kiermaszu z bogatym programem wydarzeń kulturalnych. Hasło imprezy – „Zaczytaj się w Warszawie” nawiązuje do stołecznego – „Zakochaj się w Warszawie”.

Targi odbędą się w dniach 19-21 września 2008 roku w siedzibie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu.

Każdy z trzech dni trwania Warszawskiego Salonu Książki będzie miał inny temat wiodący:

• 19. września – piątek, to dzień który upłynie pod hasłem „Pan Cogito czyta Herberta”;

• Sobota będzie dniem najmłodszych i książki dziecięcej – program wydarzeń specjalnych przygotuje m.in. Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom;

• Niedziela to blok wydarzeń związanych z Warszawą, który dla gości targów przygotuje redakcja pisma „Stolica”.

W trakcie trwania imprezy odbędzie się wiele wydarzeń oficjalnych (m.in. wręczenie kolejnej, dziesiątej Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR, odsłonięcie tablicy pamiątkowej – na ulicy Foksal 17 – legendarnej kawiarni PIW, zlikwidowanej po marcu 1968 roku). Odbędzie się też wiele imprez, tak o charakterze branżowym, jak i adresowanych do szerokiego kręgu zainteresowanych książką i literaturą: spotkanie wydawców i księgarzy z p. Grzegorzem Gaudenem, dyrektorem Instytutu Książki, seminarium Warszawskiej Akademii Druku z wręczeniem nagród w konkursie ogłoszonym przez MAP Polska, „Lekcja Herbertowska” prowadzona przez Jerzego Sosnowskiego. Wręczone zostaną medale i wyróżnienia resortowe oraz medale stołeczne (oto lista nagrodzonych osób). Goście targów spotkać się będą mogli z ulubionymi autorami i osoba, i ze świata warszwskiej kultury m.in. z Marią Koterbską, która podpisywać będzie książkę Romana Frankla (swego syna) pt. „Karuzela mojego życia”; Oficyna Wydawnicza Branta zaprasza na spotkanie z Hanną Kowalik, autorką niezwykle interesującej książki rozgrywającej się w świcie współczesnych mediów i polityki pt. „Człenio”; na stoisku magazynu „Wydawca” można będzie zapoznać się z książką „Czerwony Blitzkrieg” Władimira Bieszanowa, pisarza z Białorusi, o zajęciu przez ZSRR wschodnich rejonów Polski we wrześniu 1939 roku. Program więc zapowiada się interesująco a szczegóły można poznać na stronie Muratora Expo (czytaj).

Idea organizacji Warszawskiego Salonu Książki spotkała się z uznaniem.
Patronat honorowy przyjęli: minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, PTWK, SBP, SKP.

Wstęp na targi jest wolny.

Dodaj komentarz