Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Świat Baśni – nowe wydawnictwo

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa oficyna, kierujące swe książki dla dzieci – Wydawnictwo „Świat Baśni”. Jej oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. To pomysł kilkorga rodziców, którzy wychowani na klasycznej literaturze i dalekich od awangardy ilustracjach, postanowili wyjść naprzeciw tym rodzicom, którzy poszukują dla swych pociech baśni i bajek. Baśni kolorowych, mądrych, zrodzonych z potrzeby serca i pasji tworzenia o dzieciach i dla dzieci.

W dniu 20 listopada br. odbyła się premiera dwóch pierwszych tytułów. Są to:
– Opowieść o znudzonej królewnie – otwierająca serię „Komnata Bajek”, skierowaną głównie do przedszkolaków, oraz
– Po drugiej stronie tęczy – magiczna podróż do świata zamieszkanego przez bohaterów baśni H.CH. Andersena, braci Grimm, Ch. Perrault, przeznaczona zarówno dla starszych przedszkolaków jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Oferta dostępna jest na stronie wydawnictwa (www.swiat-basni.com.pl), gdzie do obu książeczek można zajrzeć, przeczytać fragment tekstu, obejrzeć wybrane ilustracje. We Wrocławiu istnieje również możliwość odbioru osobistego zamówionych książek.

Inicjatorka przedsięwzięcia – Anna Paszkiewicz jest jednocześnie autorką książek, mamą dwóch pełnych energii dziewczynek i wielką miłośniczką literatury. Jest również zdobywczynią wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim i Ilustratorskim 2008, zorganizowanym przez Wydawnictwo „Muzyka w duszy gra” – za bajki Arcydzieło i Kłótnia, oraz wyróżnienia w I Ogólnopolskim Turnieju Satyrycznym im. A Fredry – za fraszkę „Zemsta”. W wydawnictwie pełni również nieoficjalnie rolę redaktora naczelnego. O swoim pomyśle mówi:
Zależy nam na tym, by sięgając do „Świata Baśni” rodzice mieli pewność, że kupują książki wartościowe, mądre, rozwijające wyobraźnię, a przede wszystkim stworzone z miłości do dzieci. Jako rodzice doskonale wiemy co podoba się naszym młodszym i starszym pociechom. Codziennie spotykamy też innych rodziców, którzy mówią nam czego oczekują od literatury dziecięcej. Wydając nasze książki, staramy się owe oczekiwania jak najlepiej spełnić.
Chcemy, by nasze książki dotykały spraw ważnych we współczesnym świecie, ale by czyniły to w baśniowej, bajkowej konwencji. Nie jest naszym celem wzbudzanie kontrowersji. Szokowanie eksperymentalną kreską czy skandalizującym tematem. Pragniemy natomiast na kartach naszych książek przenosić dzieci do świata postaci z baśni, bajek i legend. Świata księżniczek, smoków i krasnali, który sami pamiętamy z naszego dzieciństwa. Nasze książki to nie tylko dbałość o jakość ilustracji. To przede wszystkim tekst, który ciekawi, rozbawia, porusza, który pozwala małym czytelnikom przenieść się w inny, magiczny świat. Wystarczy tylko zamknąć oczy i… baśnić.

Wydawnictwo „Świat Baśni” prowadzone jest przez firmę „well-com Kamil Paszkiewicz”.
(info Świat Baśni)

Dodaj komentarz