Targi Targi w Polsce

4. targi książki regionalnej SILESIANA – Dolnośląski Salon Wydawniczy

W dniach 18-21 kwietnia 2013 r. we Wrocławiu odbędzie się 4. edycja targów książki regionalnej SILESIANA – Dolnośląski Salon Wydawniczy.


Zapraszamy na kiermasz książek, gdzie po promocyjnych cenach będzie można kupić książki, czasopisma i inne materiały publikowane przez wydawnictwa z Dolnego Śląska. Będą wśród nich publikacje dotyczące historii, kultury, gospodarki i atrakcji turystycznych naszego regionu, mapy i przewodniki, literatura piękna tworzona przez miejscowych pisarzy i poetów oraz bogaty wybór książek dla dzieci.

Podczas targów odbędą się także spotkania z autorami, wykłady, projekcje filmów, imprezy dla dzieci, konkursy i wystawy. O książkach będzie można porozmawiać z takimi autorami, jak prof. Jan Miodek, Agnieszka Gil, Nadia Szagdaj, Marek Perzyński czy Małgorzata Cimek-Gutowska. O różnych aspektach historii Dolnego Śląska będzie można posłuchać podczas spotkań z przewodnikami, regionalistami z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej i historykami z wrocławskiego Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy wycieczki szlakiem wrocławskich krasnali oraz spotkania z autorami książek o krasnalach, wrocławskich legendach i tajemnicach. Wielbicieli X muzy zapraszamy na spotkanie z reżyserem Witoldem Świętnickim i projekcję jego najnowszego filmu.
Targi odbywają się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, Rynek 58.

Więcej na oficjalnym blogu Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego SILESIANA:
http://dswsilesiana.blogspot.com/

Dodaj komentarz