Drukarnie

Polskapresse zamyka drukarnię w Zielonej Górze

Grupa Polskapresse zdecydowała o zamknięciu w marcu br. drukarni Mediów Regionalnych w Zielonej Górze i zwolnieniu jej załogi. Dotychczasowa produkcja realizowana w tym zakładzie przeniesiona zostanie do drukarni w Poznaniu i Wrocławiu.


Z przeprowadzonej na potrzeby procesu integracji grup wydawniczych Polskapresse i Media Regionalne analizy wynika, że drukarnia w Zielonej Górze nie spełnia wymogów ekonomicznych, jakimi charakteryzować powinna się tego typu jednostka w obecnych uwarunkowaniach rynkowych – podano w komunikacie Polskapresse przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Do 1 marca br. cała produkcja zostanie przeniesiona do nowocześniejszych, wyposażonych w systemy wspomagające druk, drukarni Polskapresse w Poznaniu i Wrocławiu. Dziennik „Gazeta Lubuska”, tygodniki „Teraz Gorzów” i „MM Zielona Góra” drukowane będą w Poznaniu, natomiast produkcja zewnętrzna będzie realizowana, w zależności od lokalizacji klienta, przez zakład w Poznaniu lub we Wrocławiu.
Magdalena Chudzikiewicz, rzecznik prasowa Polskapresse, nie ujawnia, jak dużo pracowników zatrudnionych było w drukarni. Spółka podała jedynie, że zaproponowała pracownikom drukarni pakiet działań osłonowych wykraczający poza standardowe regulacje kodeksu pracy. Uzyskają oni dodatkowe świadczenia finansowe, a także będą mogli skorzystać z usług doradztwa personalnego.

Po likwidacji drukarni w Zielonej Górze Grupa Polskapresse będzie dysponować jeszcze 10 drukarniami.
Grupa Polskapresse transakcję przejęcia Mediów Regionalnych sfinalizowała w listopadzie ub.r.
(info Wirtualnemedia.pl)

Dodaj komentarz