Ludzie polskiej poligrafii

Zmarł Mariusz Górski

Właśnie dotarła do nas spóźniona i smutna wiadomość. 19 lutego w wieku 56 last zmarł MARIUSZ GÓRSKI, nasz kolega, poligraf, szef i założyciel drukarni Druk-Serwis. O lat walczył z chorobą, która w końcu go zmogła. Pogrzeb odbył się 25.02.2014 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.


Ostatni raz widzieliśmy Mariusza dwa lata temu. W numerze 1-5/2012 naszego pisma gratulowaliśmy Mu tytułu Ciechanowianinia 2011 roku przyznawanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej. Szef Druk-Serwisu od lat był aktywnym jego działaczem i członkiem Zarządu.
Laureat w mediach lokalnych prezentowany był jako drukarz, wydawca, społecznik, a przede wszystkim mecenas kultury regionalnej. Dzięki jego wsparciu Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej i Ciechanowskie Towarzystwo Naukowe mogło realizować swoją działalność wydawniczą, wspierał także różnego rodzaju akcje społeczne.

Dla wydawców był jednak świetnym fachowcem (absolwent Instytutu Poligrafii 1984). Był kierownikiem druku w PWP Gryf (Ciechanów), od 1992 roku prezesem Zarządu tego zakładu. W 1998 założył firmę Druk-Serwis, którą kierował do swych ostatnich dni. Rozwinął drukarnię w nowoczesny zakład zatrudniający ponad 70 osób, drukujący książki dla czołowych polskich wydawnictw. Pogodny, mimo męczącej go choroby, pełen optymizmu – takim pozostanie w pamięci przyjaciół i kolegów.

Andrzej Palacz
red. naczelny “Wydawcy”

Dodaj komentarz