Festiwale literackie Kiermasze książek

“Tere-Fere” – Festiwal Książki Dziecięcej

Muzeum Książki Dziecięcej oraz wydawnictwo MUZA SA zapraszają na pierwszy w Warszawie festiwal książki dziecięcej, który odbędzie się w dniach 14-16 marca w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (ul. Bracka 25).


Podczas festiwalu zaprezentują się najważniejsze wydawnictwa dziecięce,a także pisarzy i ilustratorów we własnej osobie. Wśród wydawnictw, które potwierdziły swój udział są Dwie Siostry, Ezop, Hokus-pokus, Ładne Halo, Muchomor, Papierówka, Tashka, Tatarak oraz Wytwórnia i Zakamarki. Oprócz wydawnictw na festiwalu pojawią się również księgarnie specjalizujące się w literaturze dziecięcej – Lamala i Bullerbyn. Ta ostatnia pokaże unikatowe książki w języku angielskim.

Festiwal, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, to niepowtarzalna okazja, żeby dzieci poznały pisarzy, dowiedziały się, skąd biorą swoje pomysły i jak powstają ich teksty, oraz spotkały się z ilustratorami, którzy pomogą im w stworzeniu własnych prac. Z kolei dla dorosłych przygotowaliśmy warsztaty, m.in. „męskie rozmowy” prowadzone przez SKAT – Stołeczny Klub Aktywnych Tatów. Festiwal to także szansa na uzupełnienie domowych biblioteczek o nowe, ciekawe tytuły.

Wydarzenie honorowym patronatem objęła Pani Wanda Chotomska.

Dodaj komentarz