Rynek wydawniczy

WSiP przejmie szkołę językową

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne podpisały 14 stycznia przedwstępną umowę zakupu jednej z największych sieci szkół języków obcych w Polsce Profi-Lingua – podaje portal money.pl. Po finalizacji transakcji, WSiP zamierza kontynuować dotychczasową ofertę szkół i otwierać kolejne placówki.

Poszerzamy naszą ofertę o kolejną sferę serwisów edukacyjnych – powiedział Jerzy Garlicki, prezes WSiP. – Realizujemy następny punkt naszej strategii: tworzymy ze WSiP dostawcę komplementarnych usług i rozwiązań edukacyjnych.

Zdaniem Garlickiego Profi-Lingua to „bardzo dobra marka, świetnie zarządzana, z dobrymi wynikami finansowymi, z profesjonalną kadrą lektorów”.

Profi-Lingua jest jednym z największych ośrodków nauczania języków obcych w Polsce. Została założona w 1991r. przez braci Macieja i Krzysztofa Jaglarzy w Katowicach. Zajęcia językowe prowadzone są obecnie w 19 oddziałach własnych i kilku działających na zasadzie franczyzy. Oddziały zlokalizowane są w centrach 16 dużych miast w Polsce.
Szkoła prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, czeskiego, szwedzkiego, portugalskiego, chińskiego, norweskiego oraz polskiego dla obcokrajowców na wszystkich poziomach zaawansowania.
Zapewnia kompleksowe przygotowanie do egzaminów, które są uznawane przez pracodawców na całym świecie za wystarczający dowód znajomości języka obcego. Posiada również Akredytacje Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gliwicach i Sosnowcu, oraz uprawnienia do przeprowadzania egzaminów we wszystkich oddziałach szkoły.
(info wg money.pl)

Dodaj komentarz