Festiwale literackie Kiermasze książek

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci w Białymstoku

„Książka. Wielka rzecz!” – to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2017 roku w Galerii Arsenał elektrownia ( ul. Elektryczna 13) . Wyraża ono ideę, że to właśnie dzięki mądrym i pięknym książkom łykamy w dzieciństwie bakcyla odkrywcy, który pyta, jak działa świat.


Organizatorzy Festiwalu tradycyjnie stawiają na książki artystyczne, czyli takie, w których ilustracja nie jest jedynie dodatkiem do treści, ale jej równoprawną partnerką. Promowane są mniejsze, niszowe i rodzinne wydawnictwa, które nie mają dużej ogólnopolskiej dystrybucji. Uczestnicy Festiwalu będą mogli nie tylko kupić nowości książkowe bezpośrednio od wydawcy, ale również wziąć udział w warsztatach ilustratorskich, spotkać się z pisarzami, czy dać upust fantazji twórczej („String Art Room”, „Drukarnia bez prądu”). Nowością w tym roku, poza oczywiście przestrzenią, będzie wspólne słuchanie audycji o Janie Czochralskim, pokaz ilustrowania na żywo w wykonaniu Tomasza Samojlika oraz wykład otwarty prof. nzw. Macieja Zajkowskiego w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Białostockiej.

Na Festiwal złożą się następujące wydarzenia:
13 – 14 maja, 10:00 – 18:00
Kiermasz książek artystycznych dla dzieci;

Książki ponad 25 małych i niezależnych wydawnictw w atrakcyjnych cenach.

Lista wystawców: Adamada, Albus, Alegoria, Babaryba, Biała Wieża, Białostocki Teatr Lalek, Bis, Buka, Centrala, Druga noga, Dwie Siostry, Ene Due Rabe, Entliczek, Ezop, Fantastyczne Światy, Hokus-Pokus, Lemoniada, Ładne Halo, Mamania, Media Rodzina, Multico Oficyna Wydawnicza, My English Bookshelf, Niebieska Mrówka, Poławiacze Pereł, Przygotowalnia, Tadam, Tako, Tashka, Tatarak, Trzy kropki, Widnokrąg, Wytwórnia, Zakamarki, Znak, Kultura Gniewu, Dziupla, Muchomor

Warsztaty ilustratorskie dla dzieci i dorosłych prowadzone m.in. przez Józefa Wilkonia, Iwonę Chmielewską czy Tomasza Samojlika.
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.

Wystawa „Peekaboo” przygotowana przez Ewę Solarz, autorkę m.in. książki D.E.S.I.G.N;
Wystawa prezentuje książki 16 najciekawszych polskich ilustratorów, m.in. Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej czy Iwony Chmielewskiej. Zaprosimy zwiedzających do zabawy w odkrywanie. Kim są postacie wycięte z książek? Weźcie specjalną mapę i spróbujcie znaleźć książki, z których wyszli wszyscy bohaterowie. Mapę koniecznie zabierzcie do domu, wytnijcie postacie i zróbcie własną mini-wystawę na kuchennym stole albo parapecie.

Drukarnia bez prądu z Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu;
Czerpanie papieru na specjalnych sitach, tygiel drukarski z XIX wieku i mnóstwo drukarskiej zabawy w starym stylu!

String art room, czyli przestrzeń do kreatywnej zabawy w aranżacji Martyny Štěpán-Dworakowskiej;

Przytulna czytelnia dla małych i dużych;
Przyjdź tu ze świeżo zakupionymi książkami lub skorzystaj z naszej czytelni. Pomyśl i odpocznij.

Więcej >>>

Dodaj komentarz