Drukarnie Poligrafia

30 lat Lotosu

Wydaje się, że dopiero co klienci i załoga warszawskiej drukarni Lotos-Poligrafia (to pełna nazwa zakładu) świętowała ćwierćwiecze istnienia, a już zakład ma lat 30. Ten okrągły jubileusz odświętowano już tradycyjnie – w najbardziej urokliwym miejscu naszego kraju – w Kazimierzu Dolnym.


Kilkadziesiąt zaproszonych osób 16 czerwca b.r. przyjął Dom Dziennikarza, gdzie też na uroczystej kolacji odśpiewano właścicielowi i szefowi drukarni Edwardowi Dreszerowi chóralne 100 lat, z apetytem zjedzono jubileuszowy tort krojony przez całą trójkę panów Dreszerów (ojciec i synowie – Paweł i Karol, którzy powoli przejmują z rąk ojca kierowanie zakładem) i szampańsko bawiono się do białego rana. Niedziela to dla niektórych gości ekstremalna jazda łazikami po kazimierzowskich wąwozach, spacer po miasteczku i wykwintny obiad w równie wykwintnej restauracji. Dzień wcześniej – znów tradycyjna wycieczka statkiem po Wiśle. Wśród gości m.in. ekipa pań z czasopisma ,,Materiały Budowlane” (wydawnictwo Sigma-Not) która to redakcja wierna jest drukarni Lotos-Poligrafia od 27 lat (z rąk redaktor naczelnej pisma Krystyny Wiśniewskiej E. Dreszer otrzymał Medal Honorowy z Brylantem Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Producentów Materiałów Budowalnych), Andrzej Wierzbieniec z redakcji ,,Łowca Polskiego”, Jacek Kłudka z ,,Braci Łowieckiej”, Jerzy Matysiak z agencji Press Art, Andrzej Baigelmajew a Agencji Reklamowej ,,Imita”. Joanna Sztaba z Powszechnego Wydawnictwa Rolniczego i Leśnego. Nie zabrakło przedstawicieli prasy branżowej – ,,Poligrafiki”, ,,Świata Druku”, ,,Wydawcy”. Zapraszając gości nie zapomniał E. Dreszer o promotorze swej pracy magisterskiej – prof. Tomaszu Dąbrowie z Zakładu Technologii Poligraficznych PW (szef drukarni zawsze przyznaje, że to dzięki niemu został poligrafem).

Dwa dni obchodów 30-lecia drukarni minęły błyskawicznie we wspaniałej, niemal rodzinnej atmosferze.

Drukarnia Lotos-Poligrafia specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości czasopism i książek w oprawie bezszwowej. Zatrudnia 100 osób, z czego 20 posiada wyższe wykształcenie (16 to inżynierowie poligrafowie).

[info ap] Od lewej strony: Edward, Paweł i Karol Dreszerowie

Dodaj komentarz