Poligrafia

Reprograf i Grafikus łączą siły

Spółki Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. podpisały umowę inwestycyjną, na mocy której stworzą nową firmę: Reprograf-Grafikus SA. Planowa data połączenia podmiotów to 1 stycznia 2019.


Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. to wiodący dystrybutorzy maszyn i urządzeń oraz materiałów konsumpcyjnych na rynku poligraficznym. Obie spółki obecne są na polskim rynku od kilkudziesięciu lat, a ich klientami są drukarnie z wielu sektorów. – Połączenie Reprografu i Grafikusa jest pierwszym projektem na tak dużą skalę na polskim rynku dystrybucji maszyn i materiałów poligraficznych. Jest to kontynuacja naszego strategicznego planu rozwoju zapoczątkowanego połączeniem Grafikusa ze specjalistyczną spółką INK Polska – komentuje Jacek Kuśmierczyk, współwłaściciel Grafikusa.

Polska od wielu lat znajduje się w czołówce rynków poligraficznych w Europie. Według ostatnich danych, tempo wzrostu sektora oscyluje między 5 a 6 procent rok do roku. Większość podmiotów to mikro- i małe przedsiębiorstwa, które stanowią ponad 90% wszystkich firm branży. Bardzo często są to sprofilowane drukarnie specjalizujące się w określonym rodzaju druku. Rynek i konsumenci oczekują jednak co raz częściej kompleksowej realizacji usług przez jeden podmiot. – Od kilku lat obserwujemy zmieniające się trendy na rynku poligraficznym. Coraz większy nacisk kładzie się na połączenie kompetencji i kompleksowej obsługi zleceń – mówi Jolanta Kurowiak, właścicielka Reprografu. – Jestem przekonana, że integracja umiejętności i doświadczeń obu spółek wprowadzi zupełnie nową jakość na rynku – dodaje.

Połączenie dwóch spółek możliwe będzie dopiero po wydaniu zgody przez UOKiK.
Więcej informacji o każdej ze spółek można znaleźć na ich stronach internetowych:
www.reprograf.com.pl i www.grafikus.com.pl
(info Reprograf SA)

Dodaj komentarz