Targi za granicą

Ruszyły Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie

4 września ruszyły Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie. W tym roku gościem honorowym targów jest Białoruś, gość specjalny – Sharjah, światowa stolica książki 2019 roku, jeden z siedmiu emiratów Arabskich.


Na targach odbędzie się ponad 600 imprez, w tym wręczenie nagród za najpiękniejsze książki, wystawa najlepszych ilustracji ostatnich pięciu lat, Dzień Rosyjskiego Komiksu, akcja Illustrator’s Survival Corner (powtórzenie jednego z najważniejszych wydarzeń Bologna Children’s Book Fair), wymiana książek. Wydawcy z 33 krajów zaprezentują ponad 100 tys. książek.

Goście będą mogli nabyć nowości m.in. z Belgii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Wietnamu, Niemiec, Polski, Grecji i Ukrainy. Nasz kraj zaprezentuje się na skromnym 9-metrowym stoisku. Odbędą się spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, wśród nich Guzel Jachina, Dmitrij Bykow, Jana Wagner, Michaił Weller, Zachar Prilepin, Władimir Posner i Edward Radzinski.

Istotna rolę na targach odegrają młode i małe wydawnictwa. Znacznie więcej będzie książek typu non-fiction – gatunku, na który w Rosji panuje obecnie moda.

Szczególne miejsce w targowym programie zajmą książki dla młodych czytelników – powierzchnia wydawców książek dziecięcych jest znacznie większa niż wcześniej. Centralne miejsce pawilonu targowego zajmie wystawa niezwykłych książek dla dzieci z ostatnich lat. Jej kuratorem jest Grazia Gotti – jedna z największych światowych ekspertów w dziedzinie książki dla dzieci, autorka wielu programów i wystaw na targach w Bolonii .

Targi potrwają do 8 września.
(info gp)

Dodaj komentarz