Drukarnie

Spotkanie wigilijne i zmiany w krakowskiej Drukarni Wydawniczej

Podczas dorocznego spotkania wigilijnego, organizowanego przez Drukarnię Wydawniczą im. W.L Anczyca wspólnie z firmą Igepa dla wydawców i przyjaciół zakładu, Andrzej Janicki – prezes Zarządu drukarni, poinformował o objęciu tego stanowiska z dniem 1 stycznia 2020 roku przez jego syna, Piotra.

Piotr Janicki jest z wykształcenia inżynierem poligrafii, absolwentem Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej. W Drukarni Wydawniczej pracuje od kilkunastu lat na stanowisku dyrektora ds. produkcji.

Witając gości spotkania, Andrzej Janicki podkreślił, że w dalszym ciągu będzie pracował na rzecz drukarni, choć już z drugiego szeregu. Piotr Janicki natomiast liczy, że pod jego kierownictwem drukarnia będzie w dalszym ciągu się rozwijać, wdrażać nowe technologie, służyć wydawcom pomocą w trudnych technicznie zleceniach.

Występując w roli drugiego gospodarza spotkania, Prezes Zarządu IGEPA Group, Przemysław Januszko, podsumował mijający rok – pierwszy od lat 90. z ujemnymi wskaźnikami w zakresie papierów graficznych, przypominał wagę świąt bożenarodzeniowych: nie tylko praca jest ważna – najbardziej liczy się rodzina.

Tradycyjnie spotkanie wigilijne Drukarni Wydawniczej i Igepy odbyło się w kawiarni Czytelnika na Wiejskiej w Warszawie. Zgromadziło liczne grono wydawców, pracowników wydawnictw zajmujących się produkcją, Muratora Expo, obecni byli koledzy z Zakładu Graficznego Colonel, spóźniona, ale oczekiwana kadra profesorska z Zakładu Poligrafii PW .
(info ap)

Dodaj komentarz