Rynek wydawniczy

„Fantastyczne zwierzęta: historia naturalna” – stworzenia ze świata J.K. Rowling

Kanał BBC rusza z programem telewizyjnym, który opowiadać będzie o prawdziwych i mitycznych stworzeniach, o zwierzętach ze świata magów. Jego roboczy tytuł – „Fantastyczne zwierzęta: historia naturalna”. Gospodarzem programu będzie aktor i pisarz Stephen Fry , który użyczył głosu do audiobuku o Harrym Potterze.

Materiał filmowy z archiwum BBC Natural History Unit oraz sceny z filmów Fantastyczne zwierzęta (Warner Bros Entertainment UK) zostaną wykorzystane do pokazania, jak blisko powiązane są prawdziwe zwierzęta ze zwierzętami mitologicznymi i bestiami z Czarodziejskiego Świata. Prace odbywają się we współpracy z londyńskim Muzeum Historii Naturalnej, które przygotowuje także wystawę „Fantastyczne zwierzęta: cud natury”.

Projekt został zatwierdzony przez studio Warner Bros., które wcześniej nakręciło wszystkie filmy o Harrym Potterze, a obecnie pracuje nad serią spin-offów pod ogólnym tytułem Fantastyczne zwierzęta. Akcja obrazów rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami opisanymi w książkach.
(info wg Variety)

Dodaj komentarz