Targi za granicą Targi, festiwale

Polska na XXVII Międzynarodowych Targach Książki w Mińsku

W Mińsku w centrum wystawowym BelExpo trwają  XXVII Międzynarodowe Targi Książki. Na Targach swoje stoisko prezentuje także Polska, zorganizowane wspólnie przez Instytut Polski w Mińsku, Ambasadę RP oraz Instytut Książki w Krakowie. Stoisko składa się z części wystawowej, gdzie przedstawiana jest większość wspartych przez instytucje państwowe przekładów literatury polskiej na język białoruski, a także z części komercyjnej, gdzie sprzedawane są książki w języku polskim i białoruskim. Na polskim stoisku odbywają się prezentacje nowych publikacji, spotkania z autorami i tłumaczami oraz ilustratorami książek.

Na stoisku Polski prezentowane są nowości i bestsellery różnych gatunków literackich: literatura piękna, faktu, popularnonaukowa i naukowa, poradniki, podręczniki, albumy i komiksy. Oferta składająca się z wielu tytułów różnych polskich wydawnictw jest adresowana do wszystkich grup wiekowych: dzieci, mіodzieży i dorosłych, uczących się języka polskiego i tych, dla których język polski nie stanowi już problemu. Większość tytułów  wydana jest w języku polskim, nie zabraknie również wydań w językach rosyjskim i białoruskim. Prezentowane są też książki wydane przy udziale Instytutu Polskiego oraz ciekawe publikacje ze zbiorów Biblioteki Instytutu Polskiego.

Wydawnictwo Ars Polona, które już tradycyjnie z roku na rok prezentuje najwięcej książek na polskim stoisku, przywiozło do Mińska ponad 500 tytułów nowości i klasyki polskiej literatury – wszystko, co jest potrzebne Polakowi czy Białorusinowi, który chciałby poznać bieżąca literaturę, historię i geografię Polski.
Targi Książki w Mińsku potrwają do 9 lutego.
(info Oleg Gruszecki)

Dodaj komentarz