Targi w Polsce Targi, festiwale

Festiwal Książki Opole 2020

5. Festiwal Książki Opole 2020, odbędzie się w dniach 19-21.06.2020 r. w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na targi książki, spotkania autorskie, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje.


Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Wespół z Katarzyną Bondą dziękujemy za absolutnie niesamowitą, rekordową frekwencję, świetną atmosferę i cierpliwość kolejkową! Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę! – wspomniał Remigiusz Mróz podczas czwartego festiwalu książki.

Festiwal doczekał się już piątej jubileuszowej edycji i od 2016 roku pokazuje Opolanom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce ok. 180 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ok. 300 wydawnictw. Można powiedzieć, iż Opole, to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunekMaciej Orłoś wspominał podczas drugiej edycji wydarzenia.
Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią! – wspominała Beata Pawlikowska podczas ubiegłorocznego festiwalu.

Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Nie zapominamy o muzycznym akcencie, dlatego jak co roku na scenie festiwalowej w Miasteczku Literackim zagrają gwiazdy polskiej muzyki. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które chciałyby się zaangażować w organizację tegorocznego wydarzenia. – wspomina Judyta Gralka – organizator. Targi Książki cieszą się również dużym zainteresowaniem, 95% miejsc wystawienniczych jest już zarezerwowana, zainteresowane wydawnictwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – mówi Emilia Borecka, która przy Festiwalu Książki koordynuje kontakt z wydawnictwami.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Organizację targów książki wspiera również Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Opolu.
Kontakt:
Judyta Gralka
judyta.gralka@opolgraf.com.pl
504  393 244
(info Opolgraf)

Dodaj komentarz